Your Favorite Premo Produced Album?

Discutii despre hip hop-ul de-afara

Moderators: greuceanu, .etalosed

Post Reply

Your favorite Premo produced album?

 
Total votes: 0

User avatar
sunrah
.
Posts: 5371
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Jan 31, 2005 11:26 pm
Location: a satellite, bitch!

Your Favorite Premo Produced Album?

Post by sunrah »

Asa.. intrebarea ar suna in felul urmator: care dintre toate aceste albume produse integral de Premo vi se pare cel mai reusit, dupa propriile voastre criterii, argumente astea stiti ca trebuie sa dati, doar uram superficialitatea :twisted: c'mon strangers.. ah.. si inca o remarca.. va cuplati pe privat daca e ceva.. fara OFFTOPIC.. din respect pentru omu' asta! :lol:
you just never know when you're living in a golden age.

No Mo'
Lucky Striker
Posts: 519
Joined: Sat Jan 15, 2005 10:24 pm
Location: BUCURESTI - DIHAM
Contact:

Post by No Mo' »

Hard to Earn - pentru ca am ascultat de sute de ori caseta aia, fara sa ma plictisesc... bine, ca m-a atras si sound-ul Moment of Truth, ca era mai nou, mai lucrat, nu stiu... dar raman la Hard To Earn... + ca piesa mea preferata - The Planet - e pe HTE

The Sun Rises in The East... e Jeru... e ... Moses va vota asa, presimt :lol:
Image

User avatar
Koma
Sinistro™
Posts: 2112
Joined: Mon Dec 13, 2004 1:23 pm
Location: B:Dristor
Contact:

Post by Koma »

The Sun(Rah) Rises IN The East votez si eu :mrgreen:
pe albumul asta jeru cu preemo mi s-a parut unul din cele mai complete duo-uri iar productia a fost superba (vezi come clean, you can't stop the prophet sau ain't the devil happy). Asta nu inseamna ca restul pieselor sau restul albumelor nu se ridica la acest nivel (ma rog, nu toate) DAR pentru mine The Sun Rises In The East are un (+) in fatza.
Image

User avatar
dumbinos
rapperu vostru preferat
Posts: 240
Joined: Fri Jul 15, 2005 5:59 pm
Location: bucarest
Contact:

Post by dumbinos »

mie moment of truth mi-a placut cel mai mult... unul dintre putinele albume care suna excelent de la prima la ultima piesa

No Mo'
Lucky Striker
Posts: 519
Joined: Sat Jan 15, 2005 10:24 pm
Location: BUCURESTI - DIHAM
Contact:

Post by No Mo' »

Mda... vad ca se voteaza, dar nu se posteaza...

Nu se vede topicu'?... nu va place Preemo sau pur si simplu n-atzi ascultat albumele citate?
Topicul asta mi-a adus aminte de o faza... si anume ca de pe "Livin Proof" am ascultat cel mai mult "Livin' Proof" si "Tha Realness"... erau prima de pe fatza A, respectiv ultima de pe fatza B... si deh... nu mai trebuia sa derulez sau chestii...

A... si... ce dracu' ma, Hard To Earn?... nimeni la sustzinere...
Image

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

moment of truth ... pentru ca are pe el una din cele mai tari melodii hip-hop din toate timpurile: above the clouds ..si-l asculti cap-coada de 100 de ori fara sa te plictisesti
muie copos

User avatar
adapter
moderator astea
Posts: 3023
Joined: Tue Jan 04, 2005 4:59 pm
Location: Murfatlar
Contact:

Post by adapter »

chiar daca nu e mentionat aici, spun "A Decade of Gangstarr" :D (stiu e un greatest hits, da'...) pentru ca are tot ce-mi place mie: Full clip, Mass Appeal, Discipline, above the clouds, you know my steez, step in the arena etc etc...

User avatar
Kremlin
Still a Late Night fan
Posts: 1204
Joined: Wed Mar 23, 2005 10:54 pm
Location: Show a la Krem
Contact:

Post by Kremlin »

nu le`am ascultat p toate but i`d go for "ownerz"..mi`a placut mult albumu...l`am gasit si original...cd....deh...800 mii ....damn it :roll:
Show a la Krem @ Facebook:
Image

No Mo'
Lucky Striker
Posts: 519
Joined: Sat Jan 15, 2005 10:24 pm
Location: BUCURESTI - DIHAM
Contact:

Post by No Mo' »

adapter wrote:chiar daca nu e mentionat aici, spun "A Decade of Gangstarr" :D (stiu e un greatest hits, da'...) pentru ca are tot ce-mi place mie: Full clip, Mass Appeal, Discipline, above the clouds, you know my steez, step in the arena etc etc...
Baaaaa... pai tu trisezi... si vezi ca te prinde "Militia II":lol:
Normal ca un "best of..." are toate piesele tari...
Voteaza si tu fara sa bagi "best of..."-uri .... :P
Image

User avatar
kif
pleau
Posts: 1239
Joined: Mon Dec 13, 2004 12:52 pm
Location: Pipera-Dr.Taberei. Stiu orice straduta care le leaga. Daca fac o ora inseamna ca le stiu si altii.

Post by kif »

Du Mars wrote:
The Sun Rises in The East... e Jeru... e ... Moses va vota asa, presimt :lol:
he:)...intre moment of truth si the sun rises in the east nu poti sa faci comparatie...ambele sunt albume cult...
am votat moment of truth e peak-ul celor de la gang starr parerea mea si albumu e cap coada flawless la capitolul productie
daca era sa votez albumu per total as fi optat pentru jeru pentru ca il surclaseaza clar pe guru la capitolul emsiing insa aici e vorba de productie
Image

User avatar
sunrah
.
Posts: 5371
Joined: Mon Jan 31, 2005 11:26 pm
Location: a satellite, bitch!

Post by sunrah »

Step in the Arena / Daily Operation / Hard to Earn / Moment of Truth / The Ownerz / The Sun Rises In The East / Wrath Of The Math ...

dintre toti userii de pe forum doar 8 dintre acestia detin albumele, am zis in gandul meu ca asa ceva nu exista.. sau oare nu sunt in stare sa spuna 2-3 cuvinte referitoare la unul dintre albume.. m-am decis sa le hukui.. livin' proof'ul mi-a dat error la 87% :lol: doar sa nu iasa ca la carte.. eh.. as aprecia sa le dll cei care nu le aveti.. ca dupa sa bagati o parere here.. nu pierdeti nimic.. decat putin timp pana dati 4 click'uri.. experienta conteaza :lol: Enjoy!
you just never know when you're living in a golden age.

User avatar
megga
kapnobatai
Posts: 4077
Joined: Fri Jan 07, 2005 2:13 pm
Location: im so high u couldnt reach me with a fuckin antenna...

Post by megga »

multumesc :!:
O.I.P. Sanziana aka SanzEeK (05.12.1988 - 03.12.2009)

Post Reply

Return to “Hip hop strain”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests