Concurs - Runda 1

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Concurs - Runda 1

Post by Vicentiu »

Image

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

Pentru ca din motive obiective nu am reusit sa avem gata decat jumatate din cd-urile promise la lansarea MK2, joi la prima runda a concursului, primii 20 de platitori vor primi cate un exemplar din cd-ul respectiv ramas "pe stoc" :P
muie copos

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

si inca ceva:

SPECIAL GUEST

MC LO-TEK (San Francisco Bay-Area) si DJ DOX ne vor onora cu prezenta si cu un recital de aproximativ 15 minute.

ps: aparitiile straine in cadrul evenimentelor semnate Hades continua ..10x DJ Dox
muie copos

User avatar
Chill Will
the funky man
Posts: 5019
Joined: Mon Jan 10, 2005 12:50 pm
Location: Smokin' weed & feelin' fine in my Lacville '79
Contact:

Post by Chill Will »

Felicitari Dox&Hades Crew! :bow:
http://listen.radionomy.com/classic-rap.m3u Classic Rap radio 24/7 - 101% dopeness

User avatar
AnToniO
rapperu vostru preferat
Posts: 258
Joined: Sat Dec 25, 2004 7:40 pm
Location: Foarte aproape de sectia de politie..
Contact:

Post by AnToniO »

Frumos.. ne vdm pe-acolo... sper sa iasa frumos..
PACE ptr hadesRecords! :P
Image

User avatar
Dj Skid
adevarat sa mor de nu
Posts: 317
Joined: Wed Jan 26, 2005 9:42 pm
Location: intr-un aleman gonind pietrat
Contact:

Post by Dj Skid »

..a trecut prima runda..:D a fost..sa zic...asea si asea...komat,intrebare..ce parere ai despre ce sa intamplat?dspre dj?in afara de dox si faibox? :?:
Music expresses feeling and thought, without language; it was below and before speech, and it is above and beyond all words

User avatar
Jaxxx
tanar
Posts: 46
Joined: Fri Dec 17, 2004 8:24 pm
Location: bucuresti
Contact:

Post by Jaxxx »

A iesit bine,mi'a placut dar s'au cam "fraudat" alegerile...evolution9000 a iesit pe locul 3 si culmea pe locul 2 au iesit 2 trupe(MC) cu 20 de voturi?...cum o fii fost posibil...in fine noi am participat,asta e mai important decat sa ajungem noi in finala....pana data vitoare va spun pace!






Jaxxx-evolution9000-
ce a fost odata nu v'a mai fi...

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

eu zic sa nu mai aberam ... ca nu s-a fraudat nici o alegere.

So, it was like this
1. 4LaBong
2. Max/ Calibru

3. Evolution 9000
4. Q Da
5. Mishu & DJ Omega
6. TnX


Merg mai departe "coloratii". Caterinca pe final aseara, un mc care de fapt cred ca era dj :)), Gnom care se imbatase si nu se mai oprea :)), Underman care a revenit glorios (we preparing a show, cel mai lung si complex care l-a avut vreodata vreo trupa de hip hop pe plaiuri mioritice :D), niste negrese albe:P (nu m-am putut abtine frateeee), carbon, vickdasick pe-acolo caterinci ....

ps: dj'ii adica omega si skid au avut in ceea ce ma priveste o prestatie peste asteptari (probabil pe un platan se descurcau si mai bine :))
ps2: un sfat pentru trupele participante ... aveti o gramada de timp la dispozitie .... de ce nu repetati? de ce nu pregatiti un show ca lumea? pentru multe e debutul, e sansa de a va face cunoscuti ...n-o ratati! Bafta tuturor si de acum incolo! Astept runda 2
muie copos

No Mo'
Lucky Striker
Posts: 519
Joined: Sat Jan 15, 2005 10:24 pm
Location: BUCURESTI - DIHAM
Contact:

Post by No Mo' »

Io am ramas cu o febletze pentru DJ-u' zis Batz. ;)

Cel mai mult mi-a placut TnX, care sigur castiga... daca ceilaltzi 6 absentau pe motive medicale. NeaPopa rulz, adika io. :P

Sincer acuma, daca era sa fac pariu, mergeam la sigur pe Evolution 9000 pe locul 1. Aseara nu a fost ca alta-data, Jaxx. Atzi avut show-uri mult mai tari in Griffins. De 4 La Bong mi-a placut cel mai mult: au avut negative bunicele, au dat bine, au avut dictzie k-lumea, in sfarsit, au avut o prestatzie live pregatita...

Nu stiu cum potzi sa vii s cantzi si sa uitzi versurile... sau sa te inscrii si sa faci 3 piese chiar in ziua concursului... e nesimtzire. Macar pt. aia care au venit sa va filmeze si sa va pozeze... noroc ca-n poza nu se vede ca-n loc de ceva vers inteligent si inteligibil, se scuipa un " p mea.... p mea.... am uitat... nu stiu ce sa mai zic".... Ai 3 piese lucrate? OK! Urca si da-le! Dar nu veni frate sa-mi faci freestyle si ODD...

Cam asta am avut de spus... erau oameni prin jurul meu care au facut cornete din "buletinele de vot", ca cica n-au cu cine vota...

Felicitari Jaxx, 4 la bong si Calibru.
Image

User avatar
Dj Skid
adevarat sa mor de nu
Posts: 317
Joined: Wed Jan 26, 2005 9:42 pm
Location: intr-un aleman gonind pietrat
Contact:

Post by Dj Skid »

merci merci x ktn si kombat...am facut si eu ce am putut...(p.s. u sunt batz) a fost prima oara knd am facut p cdplayere..dar a iesit ok.. :P
Music expresses feeling and thought, without language; it was below and before speech, and it is above and beyond all words

User avatar
dj omega
un domn / doamna
Posts: 66
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:28 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by dj omega »

kombat : ms ... a fost un pic cam ciudat pe cd`playere ... sper k pe 17feb/17mar (cand mai am concerte) sa fac un show marfa...
1/3 X KTN : si io am o feblete pt batz :D ... altfel nu`l mai chemam sa dam un battle ....

in legatura cu votarea ... nu mi s`a parut corect pt k baietii mai jmecheri au venit cu toti cunoscuti si aja pm ajungi in finala si fara sa canti ... se urca pe scena si zice aratand catre 30 de oameni : "Noi am venit aici sa luam sticla , si sunt cei care o sa ne voteze aja k nu prea mai are rost sa cantam " ... pm ...
show`u a fost ok ... au venit si "celebritati" ...
mie mi`a placut show`u facut de dox,skid si gnom (pe care trebuia sa`l scoatem din priza dupa 5-10 min de free :) )

merita sa veniti si la urmatoarele runde pt k merita , zic io ... peste 2 sapt am cu Vendetta si cu S.U.B. si va ajtept sa veniti sa ne vedeti ... sper k pana atunci sa invat in pm crabu ala :)



pace !
Last edited by dj omega on Mon May 23, 2005 9:51 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Jaxxx
tanar
Posts: 46
Joined: Fri Dec 17, 2004 8:24 pm
Location: bucuresti
Contact:

Post by Jaxxx »

MERCI 1/3 X KTN.....asta e,eu am vazut cum deja votau prietenii inainte sa inceapa spectacolul...si mai ales ca se laudau unii ca au votat 2 sau 3 ori....sincer nu am scuze ptr ca am dat ultima piesa dupa foaie dar nah...eu si J-On lucram in acelasi loc in ture...e aiurea nu prea ne mai intalnim decat 3 ore maxim pe zi si nu am avut destul timp sa facem ceva mai bun.....data viitoare garantez ca o sa fie un spectacol mai minunat....multumim tuturor celor ce ne'au votat....PACE!




Jaxxx-evolution9000-
ce a fost odata nu v'a mai fi...

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

acum o parere sincera... fraudat sau nu ..desi ma indoiesc .. primele 2 locuri in viziunea mea au fost 4labong (pe care i-am si votat) si calibru
muie copos

User avatar
menthoru
dimineata verific forumu
Posts: 614
Joined: Tue Dec 14, 2004 5:50 pm
Contact:

Post by menthoru »

Pun o mana sus pentru urmatorii de aseara:

1. 4LaBong - Felicitari castigatorilor!

2. Maxx & Calibru - Felicitari, se vede ca ati luat in serios runda si ati venit pregatiti.

3. Evo 9000 - Ca de obicei, versurile sunt bune, din pacate, Jaxxx, cred ca aseara n-ai fost chiar in apele tale. Pacat ... Ca si No Mo' daca era sa pariez pe cineva inainte, pariam pe voi fara discutie.

4. DJ Batz ... Omule, la primul contact cu cd-playerele te-ai descurcat excelent ... era sa daram boxele cat de tare ma agitam. BRAVO!


Pun o mana jos pentru TnX - Omule e inadmisibil sa vii sa 2 piese sa vorbesti in continuu ca ti-ai uitat versurile si sa te inteleaga lumea. AIUREA ... personal cred ca mai bine faceai daca lasai doar instrumentalele. Una e sa uiti 1-2 versuri si una e sa nu poti da nimic.


DJ Omega - Parerea mea despre tine nu e excelenta ( dar nici rea ), cred doar ca ai potential sa evoluezi ... ce mi s-a parut aiurea la tine:

1 - In timpul in care aveai de dat o reprezentatie ( retine nu era un warm-up ) ai vorbit cu Faibo X de ti-a venit rau. Aveai de facut altceva frate, lumea astepta saauda ceva si cand in sfarsit ai inceput sa dai din platane ... a venit punctul 2

2 - "Schimbati-i negativul omului, puneti-i unul mai rapid ca nu poate da pe el ..." Cand am auzit asta .. mi-a picat fatza. Nici astea nu se fac, mai ales in in gura mare ... la microfon.

Oricum, keep it up ... sper sa pot spune si lucruri mai bune in viitor. Merg si pe ideea ca era prima oara pe cd-playere, deci e relativ scuzabil.

In final, pace tuturor, pentru ca macar iubiti miscarea si incercati sa faceti ceva!

later edit: Nu stiu cum dracu n-am pus mana sus si pentru "unpluggable" Gnom ... SUPER ODD si pentru Dox care iar a rupt capatani cu scrath-urile lui! Reprezentati!
Last edited by menthoru on Fri Feb 04, 2005 12:09 pm, edited 1 time in total.

No Mo'
Lucky Striker
Posts: 519
Joined: Sat Jan 15, 2005 10:24 pm
Location: BUCURESTI - DIHAM
Contact:

Post by No Mo' »

Jaxxx wrote:asta e,eu am vazut cum deja votau prietenii inainte sa inceapa spectacolul...
pe 17 dam si noi, si sincer, si mie mi-e teama de asta. :lol: Om vedea ce-o iesi.
Image

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests