(update2)hi guys.noul album mamellino produs in Chicago

Rock, reggae, r'n'b si orice alt gen muzical despre care simtiti nevoia sa discutati ... pe masura ce discutiile se vor segrega probabil vor aparea noi subforumuri

Moderator: .etalosed

User avatar
doru649
dimineata verific forumu
Posts: 662
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:00 pm
Location: Kishinev
Contact:

Post by doru649 »

mie sincer imi pare rau ca ati cazut in capcana asta a genurilor si clasificarilor..
nu pot decat sa va urez de bine in noua "aventura americana",
dar toate trimiterile astea de pe forum si de pe pagina voastra ma lasa cam rece.
ce atata warp si ninja tune si chicago. vreau sa ascult ceva suta la suta mamellino.
(m'a si pufnit rasul cand am scris asta).
ceva care sa ma faca sa'mi las treburile deoparte si sa ascult - mai putin namedropping.
nu stiu daca intelegeti.

referintele sunt bune, nu zic ba, dar prea imi pare ca vreti sa epatati cu ele.
iar deocamdata, pana nu aud ceva serios si fresh de la voi, va iau drept amatori.

salut.

mamellino
tanar
Posts: 28
Joined: Sun Dec 31, 2006 2:43 pm

Post by mamellino »

O mare capcana a genurilor si clasificarilor pari sa o dai tu , pt. ca ceea ce facem noi nu este doar o "integrare" , ci o "dezvoltare" .





Insa daca noi am specificat de la inceput ca "BETA" inseamna pt. noi o "deconectare" , atunci probabil ca de data asta ma vei intelege de unde ne-am "deconectat".


numai de bine ,


m




o piesa funny de pe albumul vechi : http://www.sendspace.com/file/7vetrp

User avatar
doru649
dimineata verific forumu
Posts: 662
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:00 pm
Location: Kishinev
Contact:

Post by doru649 »

bine bine, deconectare placuta, si scuzati'mi infantilismul la subiectul asta - stiu ca e neplacut.

mamellino
tanar
Posts: 28
Joined: Sun Dec 31, 2006 2:43 pm

Post by mamellino »

Mie mi se pare extrem de interesant sa informez ceea ce voi face peste un an.
Dupa cum se obisnuieste intr-o anume "dimensiune" , ceea ce fac in acest moment se va vedea anuyl viitor , iar ceea ce am facut acum un an se vede acuma .


Faptul ca-mi permit o "nebunie" simpatica de a informa unde vreau eu si cand vreau , ma incanta cel mai mult posibil , mai ales ca in USA omu are 20 de prioritati la fel de importante precum aceasta "fantezie" care veti vedea ca jumatate este deja in realitate , acolo dupa cortine .


Ce poate fi mai frumos decat sa stii ca daca esti bun , te va produce un label muzical din Chicago cu impact global?
In ceea ce priveste comparatii cu unu-altu jointar de meserie , I don't care , pt. ca e o comparatie care nu se poate numii comparatie nicicum.



numai de bine ,




m

User avatar
Kaen Shine
Shiftee
Posts: 4274
Joined: Thu Mar 30, 2006 1:58 pm
Location: in your crib, deboed all yo bling
Contact:

Post by Kaen Shine »

sg piesa pe care o stiu de la voi era tare catchy si promitatoare, succes...youll need it
See this rap thing is all about the the bragadoccio
I check my rearview, emcees ain't gettin closer

ky3a
fratele meu tu esti baiat
Posts: 191
Joined: Fri Jan 14, 2005 1:47 am

Post by ky3a »

entuziasmul oamenilor o sa apara atunci cand albumul exista si e foarte misto, cand labelul exista si are succesul si coaiele pe care le anuntati. previewul ala audio de pe blog suna prea banal (3 chorduri si putin noise? nu va grabiti sa afisati asa ceva pe site...) - ma gandesc ca nu asa va suna albumul nou. e nevoie de mai mult de atat (si un cliseu gen dracula-nude-gymnasts-hagi-ceausescu-records) ca sa te ridici macar pana la nivelul de plutire. o sa fiu curios sa ascult albumul atunci cand apare, dar e prea devreme sa tineti lumea entuziasmata pana in toamna lui 2007 doar cu povesti.

mamellino
tanar
Posts: 28
Joined: Sun Dec 31, 2006 2:43 pm

Post by mamellino »

Nu stiu despre ce cliseu vorbesti , eu doar anunt primul label muzical romanesc occidental cu sediul in Chicago.
Ca sa te ridici macar la nivelul de plutire , trebuie sa ai macar un MTV Award , fie si el pt. Efecte Speciale cum avem noi , pt. ca la capitolul muzica nu cred ca cultura romanilor care ne-ar aduce un anumit prestigiu prin castigarea unui premiu muzical MTV sau altele , m-ar face mandru ...

Nu ma intereseaza sa castig in Bucuresti cu regulile lor , ceea ce ar insemna inca un produs romanesc... , ci ma va interesa sa castig cu regulile propriului nostru label din Chicago . M-a fermecat ideea asta.


Preview-ul audio de acolo are cu totul alt rol ... :D

User avatar
HardBeat
fratele meu tu esti baiat
Posts: 110
Joined: Mon Feb 07, 2005 10:21 pm
Location: Middle East Earth

Post by HardBeat »

Si daca va fi produs la Chicago ce? Asta o sa-l faca mai smecher sau cum, ca nu inteleg? Aruncati si voi niste firmituri ceva, sa auzim si noi, si dupa aia discutam. Nu mai faceti anunturi de astea cu surle si trambite ca "label in Chicago" ca "rupem underground-ul" bla bla Pana una alta exista vreo doi-trei producatori prin Romania care-si fac treaba foarte bine si chiar au inceput sa iasa prin Europa. Iar eu unul nu i-am auzit pe respectivii sa tipe ca fac si ca dreg cu nush cate luni inainte si fara sa ofere un preview concret.
Inca ceva: Voi vreti sa faceti label la nivelul Ninja Tune dar nici macar nu mai stiti sa scrieti romaneste ("Suntem mandrii", "vre-odata" - astea-s de pe blogul vostru).
Aratati-ne ceva concret si dupa aia vorbiti. Pace!
Image

mamellino
tanar
Posts: 28
Joined: Sun Dec 31, 2006 2:43 pm

Post by mamellino »

Code: Select all

Aruncati si voi niste firmituri ceva, sa auzim si noi, si dupa aia discutam.
Dedicatie pt. Hardbeat .

Ca sa nu zici ca nu aruncam cu niste firimituri ceva . :D (joke)

-( http://www.sendspace.com/file/25bxt5 )-

codat exclusiv pt. headphones .



numai de bine ,

m

ky3a
fratele meu tu esti baiat
Posts: 191
Joined: Fri Jan 14, 2005 1:47 am

Post by ky3a »

mamellino wrote: -( http://www.sendspace.com/file/25bxt5 )-
:lol:

ma rog, chiar nu vreau sa par ca am ceva cu tine, ca n-am. sari peste, daca n-ai chef de parerea mea. eu n-as fi uploadat nici bucata aia. cu care ma indoiesc ca poti castiga oriunde in lume macar 1% din notorietatea unor labeluri precum cele mentionate de tine. care, iarta-ma, dar au niste materiale grele de tot in catalog, si au scris istorie. ceva gen "mechanism-.mp3" poate ajunge cel mult in colectia catorva colectionari de glitch/noise/whatever... dar nu mai are cum sa insemne ceva in scena de muzica electronica sau experimentala de azi. si ca tot ai mentionat si ceva de "dinamitarea undergroundului romanesc" - macar de curiozitate verifica minuscula scena de experimental, idm, noise, si alea, din romania. se fac chestii mult mai reusite si mai interesante de atat pana si in romania aia care nu te intereseaza. daca chiar ai un vis sa realizezi ceva maret, nu asta e directia. zic eu.

astept totusi albumul. sa ne tii la curent insa cu evolutia sa zdrobitoare - sa nu uitam! :) glumesc, nu te supara.

mamellino
tanar
Posts: 28
Joined: Sun Dec 31, 2006 2:43 pm

Post by mamellino »

Sfat : When I give u a shit , pls. don't be my grandmother to judge that shit,hehehe . :D

User avatar
doru649
dimineata verific forumu
Posts: 662
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:00 pm
Location: Kishinev
Contact:

Post by doru649 »

precum ziceam, deconectare placuta.. :)

mamellino
tanar
Posts: 28
Joined: Sun Dec 31, 2006 2:43 pm

Post by mamellino »

ANUNT OFICIAL


8) I luv that phun .

tzele
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1484
Joined: Thu Jun 30, 2005 11:51 pm
Location: acolo
Contact:

Post by tzele »

offtopic:ky3a e femeie? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
HardBeat
fratele meu tu esti baiat
Posts: 110
Joined: Mon Feb 07, 2005 10:21 pm
Location: Middle East Earth

Post by HardBeat »

gata! m-a convins "mecanismul". de abia astept albumul. pacat ca apare tocmai la toamna, ca nu mai am rabdare. :lol:
Image

Post Reply

Return to “Alte genuri muzicale”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests