Battle runda 4

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

Don Ice D.i.A
adevarat sa mor de nu
Posts: 372
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sat Jun 04, 2005 12:49 am
Location: Habar n-am

Post by Don Ice D.i.A »

DoLLaRa_LeeQeeD wrote:OK... SHI KIN` DA BIN` PT TIN`? SE PARE K NIMA`..... ATUNKI, CUM AR TREBUI SA FIE ALA CARE SA FIE RIDICAT LA STANDARDE DE BATTLE-IST DIN STATE SAU ....?

P.E.A.C.E
cunosc prea putin pentru a ma putea afirma, carbon din ce stiu, membri ctc, nwanda si altii, putin conteaza, cei care au un anumit nivel si sunt detasati de acesta miscare oarba de oi se recunosc sin u au nevoie de laude ...

User avatar
borac
tanar
Posts: 27
Joined: Thu Nov 17, 2005 1:12 am

Post by borac »

Don Ice D.i.A wrote:cunosc prea putin pentru a ma putea afirma, carbon din ce stiu, membri ctc, nwanda si altii, putin conteaza, cei care au un anumit nivel si sunt detasati de acesta miscare oarba de oi se recunosc sin u au nevoie de laude ...

poate sunt eu prea nu stiu cum ... da' ctc nu canta rap frate .. aia e altceva. ce pula mea imi canta mie secretu din atom, nucleul universului egocentric prin emisferele subconvate ... si aberatii de genu. daca incep si eu sa cant despre microunivers, astrologie si alte chestii de genu ma detasez de "aceasta miscare oarba de oi" ?
borac a.k.a. johnny .. iti fute neuronii

User avatar
meekay
fratele meu tu esti baiat
Posts: 157
Joined: Sat Aug 20, 2005 10:37 pm
Location: mai acana...
Contact:

Post by meekay »

Ai ascultat Dificultati Tehnice? Raspuns: nu.
wut if i wuz white? :?
turn ya other cheek and i'll break ya fuckin chin
so many whack rappers out here i don't know where to aim at

n-am ba, pleaca :?

User avatar
DoLLaRa_LeeQeeD
tanar
Posts: 15
Joined: Mon Dec 13, 2004 10:58 pm
Location: unde intoarce 381 :)
Contact:

Post by DoLLaRa_LeeQeeD »

OK...GRAMATICA SE ACCEPTA :) ...DAR....CREZI CA DACA HH-UL IZBUCNEA IN ROMANIA ERA MAI MARE SMECHERIE? SAU GRAFFU`.....

P.E.A.C.E

SORRY INK`ODAT` PT OFFTOPICU` K AM SCRIS MULT.... DIN A 2A SAU A 3A RUNDA BETTLE DA` PREA SAR COARDA UNII FRATE!


P.E.A.C.E
In ghiveci e o planta ... atat.

User avatar
DoLLaRa_LeeQeeD
tanar
Posts: 15
Joined: Mon Dec 13, 2004 10:58 pm
Location: unde intoarce 381 :)
Contact:

Post by DoLLaRa_LeeQeeD »

histologie, homocromie, omatide, plastide, statociste, vacuole,Pachimeningitele, Leptomeningitele, Meningita sifilitica,Paralizia generala progresiva,neoplazie,nervaţie,nidaţie !

MAI VRETI?

HAIGH K MAI SHI "GLUMAM" K PREA NE`AM INKORDAT :P
In ghiveci e o planta ... atat.

Don Ice D.i.A
adevarat sa mor de nu
Posts: 372
Joined: Sat Jun 04, 2005 12:49 am
Location: Habar n-am

Post by Don Ice D.i.A »

borac wrote:
Don Ice D.i.A wrote:cunosc prea putin pentru a ma putea afirma, carbon din ce stiu, membri ctc, nwanda si altii, putin conteaza, cei care au un anumit nivel si sunt detasati de acesta miscare oarba de oi se recunosc sin u au nevoie de laude ...

poate sunt eu prea nu stiu cum ... da' ctc nu canta rap frate .. aia e altceva. ce pula mea imi canta mie secretu din atom, nucleul universului egocentric prin emisferele subconvate ... si aberatii de genu. daca incep si eu sa cant despre microunivers, astrologie si alte chestii de genu ma detasez de "aceasta miscare oarba de oi" ?
sunt 3 cuvinte pe care nu le intelegi intr-o melodie si reies in toate posturile lol, uitate intr-un dex ... in plus dificultati tehnice (pe care l-am piratat din pacate ...) e diferit ...




Maed1, ce sa incerci sa ma convingi? eu incerc sa te conving de ceva ... ? aberatii

Don Ice D.i.A
adevarat sa mor de nu
Posts: 372
Joined: Sat Jun 04, 2005 12:49 am
Location: Habar n-am

Post by Don Ice D.i.A »

DoLLaRa_LeeQeeD wrote:OK...GRAMATICA SE ACCEPTA :) ...DAR....CREZI CA DACA HH-UL IZBUCNEA IN ROMANIA ERA MAI MARE SMECHERIE? SAU GRAFFU`.....
daca hip hop-ul izbucnea in romania nu era hip hop ...

User avatar
KwR
piesa gen
Posts: 494
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:37 pm
Location: Captiva In Paradis
Contact:

Post by KwR »

Maed1 wrote:n-are rost sa imi bat capu' cu altii p aici si sa incerc sa ii conving...prefer sa ii ignor, asa e cel mai bine
despre aseara? in primul rand, pace pt CAGE....ala a fost super caterinca, frate! am ras d m-am prapadit..cel putin faza cu "bah, da-te mai asa, ca nu e loc d pula lui" , m-a marcat :lol:
despre battleuri: da, sunt d aceeasi parere cu Kombat, runda Acid vs Jepcar a fost superioara celorlaltor battleuri d aseara
am fost surprins sa il vad p omu VickDaSick la platane..bine asa, Vick! e un inceput in toate :wink:
sunt total de acord cu tine frate... :) asha k... fiindca ai spus u ce ash fi spus shi io... io tac gata :P
cand tu zici critici io zic man-ca-tori

User avatar
DoLLaRa_LeeQeeD
tanar
Posts: 15
Joined: Mon Dec 13, 2004 10:58 pm
Location: unde intoarce 381 :)
Contact:

Post by DoLLaRa_LeeQeeD »

FUAIIII E GATA!!! YO INCERC SA VA CONVING CA VOI "FURA" UN FILM DE PE RETZEA SA MAH UIT CA VOI SUNTETZI PREA AGRESIVI MAH!!!! :P :D :P

DARRRRRRRRR.... :mrgreen: FITZI PATRIOTZI PANA LA CAPAT!!!! :D

Don Ice D.i.A MAI LASAM SI PE ALZTII CA NUMAI NOI CONSUMAM "FOAIA" AICI..SCRIE SI TU CU 2 DEGETE DE LA LINIE..ADICA CU ALINIAT :D CA PRIMIM NOTA 4! :P

HAIGH...P.E.A.C.E
In ghiveci e o planta ... atat.

User avatar
DoLLaRa_LeeQeeD
tanar
Posts: 15
Joined: Mon Dec 13, 2004 10:58 pm
Location: unde intoarce 381 :)
Contact:

Post by DoLLaRa_LeeQeeD »

DAR SHI NOI AVEM TALENT LA DESEN :) ....SAU LA DANCE... E MAI PROBLEMA LA NOI IN TZARA CU BANII DA` CU INVENTATU` STAM BINE.....DECI NU ERA EXCLUS SA FIE ...

P.E.A.C.E
In ghiveci e o planta ... atat.

Don Ice D.i.A
adevarat sa mor de nu
Posts: 372
Joined: Sat Jun 04, 2005 12:49 am
Location: Habar n-am

Post by Don Ice D.i.A »

problema nu e doar financiara, cate albume underground ies pe net intr-un an? dupaia cate ies cu o anumita calitate? lipsa de motivatie mai ales, zeci de rapperi unda dar fara materiale ...

si chestia cu piratajul da e o mare problema dar care se regaseste peste tot (eu sincer nu voiam sa dau banii pe posta, teoretic mi sa cumparat albumul :) ), multi artisti se uita prea mult la venituri si statistici de vanzari, in primul rand ar trebui sa-si faca placere exprimand niste idei si facand o creatie (pirats sau ceva ...)

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

dubios
am cateva filmari pe care ma jur ca le voi pune luni pe forum... eu zic ca avem ceva flow si multe punchuri ... si deh! ne mai uitam si noi pe la battle-uri pe-afara... mai e pana acolo dar fata de anul trecut e o crestere evidenta
muie copos

Waspy8.0
rapperu vostru preferat
Posts: 264
Joined: Thu Apr 21, 2005 9:26 pm
Location: dincolo...

Post by Waspy8.0 »

Buna remarca la kombat mai sus...........Yo tot m-am dat cu capu de peretzi despre nivel..si mai ales despre cum se pune problema....Cresterea e evidenta...a zis-o kiar bine..si ce imi place..si kiar imi place pe bune este sentimentu de familie care se naste umpic peste rivalitatea de pe scena.......si cred ca treaba asta kiar naste INVIDIE..in sanul celor care nu sunt in stare sa adere dar isi doresc asta...cand ei ar trebui sa nu-si doreasca ci pur si simplu sa-si castige/respecte locul.....Mi-ar placea ca evenimentele astea sa se organizeze in mai multe orashe..si eventual sa mai fie unu..doua ...trei...campionate paralele...asha ar creste si nivelul..si probabil si publicul ar fi ceva mai bine definit.....Lumea inca vrea "scandal" pe scena...si lumea inca neglijeaza latura artistica destul de mult...Apropo............paralelele cu battle-urile de afara...ar trebui facute de oameni cu o engleza cel putzin........de nivel "avansat" in C.V pe best jobs.ro/nu de cei ce stau in W.C. si nu langa reclama cu south shop.ro/de cei ce fac pe bune treaba...sau baietzii care mixeaza deasupra banner-ului cu.....h2o.........(ha@reclama) .....
Oricum...ideea asta..e......daca tot facem paralele...macar sa fim buni si-n b??rna...si mai ales la sol................................ca de individual compus ...yo sunt satul...gen.

User avatar
frl
Kontrolez SiTuatia
Posts: 149
Joined: Fri Dec 17, 2004 7:51 pm
Contact:

Post by frl »

bine spus...waspy, problema mare pe care majoritatea nu o inteleg este ca nu prea poti sa compari "off the dome-urile" de afara cu cele de la noi...miscarea la noi este ffff mica fata de alte locuri si in special fata de cea din america...mai trebuie sa treaca ceva timp + cum a mai mentionat si waspy si multe, chiar f multe battleuri.
totusi nu mai bagati faze de genu': battle-urile de afara sunt SUPER TARI, FRATE, ma faceti sa rad, sunt unele care nici macar cu RUNDA 4 nu se pot compara asa sunt de slabe...cea mai mare diferenta intre noi si US este faptul ca la ei sunt fff multe battleuri(o mult mai ampla miscare) care impun implicit si o dezvoltare a vocabularului, a stilului s.a.m.d.
In conluzie cu cat sunt mai multe battle-uri si nu numai cu atat miscarea hip-hop de la noi poate sa creasca...
S.D.S.T.

User avatar
meekay
fratele meu tu esti baiat
Posts: 157
Joined: Sat Aug 20, 2005 10:37 pm
Location: mai acana...
Contact:

Post by meekay »

Mdeah... in primul rand in US sunt de vreo 10 ori mai multi locuitori si cred ca acelasi procentaj de ascultatori de rap ca aici... poate ceva mai mare. Deci e normal ca miscarea sa fie mai ampla DUH :?
In al doilea rand aduceti-mi aminte unde s-a nascut hh-ul... aha... oare de ce sunt mai multe battle-uri acolo si (poate) de o calitate mai ridicata, poate pentru ca e o traditie deja?

Auzi, ,,la ei e miscare"... da kwaye, ce vrei? Nu cred ca ti-ar conveni sa fie mai multi rapperi/miscare mai ampla pentru ca deja te uiti urat pe strada cand vezi pe cineva cu durag (ete si la fakeru ala...altu ma?). Daca n-ar fi atata mancatorie si invidie cred ca ar merge treburile mult mai bine.
wut if i wuz white? :?
turn ya other cheek and i'll break ya fuckin chin
so many whack rappers out here i don't know where to aim at

n-am ba, pleaca :?

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: Mallone [Bot] and 29 guests