JAZZ

Rock, reggae, r'n'b si orice alt gen muzical despre care simtiti nevoia sa discutati ... pe masura ce discutiile se vor segrega probabil vor aparea noi subforumuri

Moderator: .etalosed

User avatar
Deena
La Cosa Nostra
Posts: 1308
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Wed Jan 05, 2005 11:23 pm

Post by Deena »

SchoollyD wrote:mie imi plac mult Miles Davis,Cab Calloway,Nat King Cole,Aura Urziceanu,Johnny Raducanu...noaptea pe Mezzo adorm :)


join the club! 8)

User avatar
Alex Marius
"Incet nu puteti sa mergeti?"
Posts: 1370
Joined: Sun Jan 25, 2009 2:02 am
Location: Bucuresti, Drumul Taberei

Post by Alex Marius »

de Koop ce ziceti?

http://www.youtube.com/watch?v=tCFU5l6-j2k[/youtube]
dubbing is a must

User avatar
Suzy
Viata mea e pe forum. w00t!
Posts: 17444
Joined: Fri Sep 23, 2005 11:44 am
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Suzy »

piesa asta imi aduce aminte de waldeck.
Inainte sa rup forumu', trebuie sa-mi fac canonul.

Multumesc acum celor ce, M-AU lasat sa iau LSD

Nosfi langa mine l-am pierduuuuuuuut....
Suzy wrote:tata a venit aseara la mine in camera si cica "am vazut o nunta gay la tv. cat de frumoasa ai fost."

User avatar
Chewbacca2
hanzo
Posts: 1753
Joined: Sun Jun 03, 2007 7:16 pm
Location: Berceni

Post by Chewbacca2 »

Sau royksopp.
E muzica de oameni inteligenti, e tare.

User avatar
sunrah
.
Posts: 5371
Joined: Mon Jan 31, 2005 11:26 pm
Location: a satellite, bitch!

Post by sunrah »

^ lol
you just never know when you're living in a golden age.

User avatar
Rat
adevarat sa mor de nu
Posts: 371
Joined: Mon Oct 17, 2005 1:28 pm
Location: terminus systems

Post by Rat »

ce so 3 years ago sunteti
Image

User avatar
pr0n
TeVreauFa
Posts: 2353
Joined: Sun Jul 31, 2005 6:57 pm
Location: N/A
Contact:

Post by pr0n »

Image

Serile lui Don Luciano, la Festival ‘39 - Cafeneaua Bucurestilor d’altadata
www.myspace.com/festival39

Cafeneaua Bucurestilor d’altadata, Festival ‘39, va gazdui incepand cu joi, 18 iunie 2009, “Serile lui Don Luciano”. Recitaluri de jazz vor satisface exigentele melomanilor, iar un bufet suedez va fi la dispozitia respectabililor nostri clienti in fiecare joi seara. Locurile sunt limitate, deci va invitam sa va rezervati un bilet din timp.
Biletul include concertul, precum si degustarea bucatelor alese aflate la bufetul suedez.

In seara de joi, 18 iunie, la ora 21:00, in cadrul “Serilor lui Don Luciano”, avem onoarea sa fim gazdele unei voci fermecatoare a jazz-ului: Luiza Zan. Luiza Zan a cantat cu Geri Allen, Robert Hurst, Eric Harland la festivalul de jazz de la Montreux, cu Sorin Romanescu si Vlaicu Golcea in proiectul Luiza Zan Trio, cu care a concertat in Ungaria si marile orase ale Romaniei (Bucuresti, Iasi, Targu Mures, Cluj) si in trupa Slang, cu care a cantat in Bruxelles, Taliandorogd, Esztergom, Budapesta si in cadrul majoritatii festivalurilor romanesti de profil. Alaturi de Slang, Luiza a castigat premiul I in cadrul festivalului Cerbul de Aur, editia 2004, cu piesa “Frunzulita d’alior”.

Luiza Zan va fi prezenta in cadrul mai multor “Seri ale lui Don Luciano” la Festival ‘39, si ne va incanta auzul alaturi de trei instrumentisti fara cusur care au fascinat lumea intreaga: Rick Condit (saxofon), Eddie Neumann (saxofon) si Razvan Boroda (pian).

Rick Condit - saxofon, Louisiana - a cantat cu Ella Fitzgerald, Louie Bellson, Ray Brown, Oliver Nelson, Bob Hope, the San Francisco Symphony Pops Orchestra. Timp de mai bine de un an a cantat ca saxofon tenor solist in Stan Kenton Orchestra, cu care a mers intr-un turneu de concerte si workshops in 46 de state americane, in Canada si in Japonia.
(www.rickcondit.com)

Eddie Neumann - saxofon, Londra - care a incantat audientele cu proiectele sale Electric Vulcans si Day Release Encyclopedia, a cantat cu Jazz Unit (cu pianistul Lucian Ban si bassistul Vlaicu Golcea), Orient Express (condus de legenda jazz Harry Tavitian) in Statele Unite, Franta, Germania, Austria, Anglia, Ungaria.
(http://www.myspace.com/eddieneumann)

Razvan Boroda - pian, Caraibe - a cantat cu Gerald Albright, Jessie McBride, Domas Memenas, in toata lumea - din Anglia, Maroc, Israel, Tailanda si pana in Antarctica.

Rezervarile pentru “Serile lui Don Luciano” pot fi facute la numarul de telefon 0743-339-909. Nu uitati sa vizitati si website-ul evenimentului, www.myspace.com/festival39, precum si website-ul Cafenelei Bucurestilor d’altadata - Festival ‘39 - www.festival39.com.
Megiddo wrote:Hades forum pe harta!

User avatar
bboyspdy
sub.solist
Posts: 674
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:06 pm
Location: Lisbon
Contact:

Post by bboyspdy »

Image

User avatar
sunrah
.
Posts: 5371
Joined: Mon Jan 31, 2005 11:26 pm
Location: a satellite, bitch!

Post by sunrah »

slabut anul asta. as ajunge la abercrombie si tare as vrea sa-l vad si eu pe molvaer. de sibiu se stie ceva? legat de cel de free..
you just never know when you're living in a golden age.

brain killer
rapperu vostru preferat
Posts: 262
Joined: Sun May 08, 2005 8:28 pm
Location: m-am mutat
Contact:

Post by brain killer »

baaaaaaaaaai de cand cu dub step dnb gata jazz-ul.... tre sa mi intervin cu ceva ca nu-i bine de loc!!!
Things fall down. People look up. And when it rains, it pours.

User avatar
Deena
La Cosa Nostra
Posts: 1308
Joined: Wed Jan 05, 2005 11:23 pm

Post by Deena »

brain killer wrote:baaaaaaaaaai de cand cu dub step dnb gata jazz-ul.... tre sa mi intervin cu ceva ca nu-i bine de loc!!!

dar cine a spus ca e gata jazz'ul?!


8)

User avatar
Alex Marius
"Incet nu puteti sa mergeti?"
Posts: 1370
Joined: Sun Jan 25, 2009 2:02 am
Location: Bucuresti, Drumul Taberei

Post by Alex Marius »

brain killer wrote:baaaaaaaaaai de cand cu dub step dnb gata jazz-ul.... tre sa mi intervin cu ceva ca nu-i bine de loc!!!
fii serios

http://www.youtube.com/watch?v=wyLjbMBpGDA[/youtube]
dubbing is a must


User avatar
Chewbacca2
hanzo
Posts: 1753
Joined: Sun Jun 03, 2007 7:16 pm
Location: Berceni

Post by Chewbacca2 »

Deena wrote: dar cine a spus ca e gata jazz'ul?!
8)
Pentru ca nu apar chestii noi. Poate nici nu am mai sapat eu, dar de la James Hunter incoace, nimic.

Stas
Tactical Genius
Posts: 690
Joined: Mon Oct 17, 2005 3:53 pm
Location: pwn shop

Post by Stas »

Chewbacca2 wrote:
Deena wrote: dar cine a spus ca e gata jazz'ul?!
8)
Pentru ca nu apar chestii noi.

U MAD ? :shock:
da

Post Reply

Return to “Alte genuri muzicale”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests