Puslamale

Linkuri catre melodiile voastre, albume free, productii, etc. Site-uri cu profil hip-hop

Moderators: dan, DiNO, NskY

shadowzzz
Majestate ninja
Posts: 2190
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Wed Feb 23, 2011 2:52 pm
Location: Hyperbolic Time Chamber

Re: Puslamale

Post by shadowzzz »

I have an approximate knowledge of many things.

User avatar
greuceanu
:lol:
Posts: 3967
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:48 am
Location: la 22 grade 33' longitudine estica si 44 grade 38' latitudine nordica
Contact:

Re: Puslamale

Post by greuceanu »

tare si asta, ca de obicei. bip up, puslamale!
Image

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »


User avatar
greuceanu
:lol:
Posts: 3967
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:48 am
Location: la 22 grade 33' longitudine estica si 44 grade 38' latitudine nordica
Contact:

Re: Puslamale

Post by greuceanu »

jeaap
Image

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »

pfff ce bucata, frumos frumos, aroma de muzica buna.atat.

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »

Phossilah a scos de la naftalina niste bucati bomba, pe instrumentale din alea cum numai el stia sa faca pe la noi, printre care si ceva de la Pushlamale. Enjoy! Mr. Rayz - Locul meu e pur si simplu ... :wink:






shadowzzz
Majestate ninja
Posts: 2190
Joined: Wed Feb 23, 2011 2:52 pm
Location: Hyperbolic Time Chamber

Re: Puslamale

Post by shadowzzz »

Dap, Locul Meu e exact cum trebe :bow:
I have an approximate knowledge of many things.

Swing
tanar
Posts: 35
Joined: Tue Feb 10, 2009 12:00 pm

Re: Puslamale

Post by Swing »

"Si d-astea si d-alea" si "Oare" vor fi auzite intr-o forma finala pe urmatoarele Lp-uri

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »

Rayz daca tot ai amintit de "urmatoarele Lp-uri" care sunt sansele sa vedem un material sau materiale Pushlamale in viitor? stiu ca mi-ai mai raspuns cu ceva timp in urma cam pe acelasi subiect si ma gandeam ca poate s-au mai schimbat lucrurile...iar daca ar fi sa mai scoateti ceva mai exista posibilitatea sa scoateti ceva pe CD? Intreb asta pentru ca eu inca am ramas nostalgic dupa CD-uri si casete, am primul vostru album si as fi cumparat si Sesiuni in miez de noapte daca era editat pe CD.
Bucata pusa de Phossilah, "Locul meu", suna foarte bine si sincer sa-ti spun tresar cand aud melodii facute pe instrumentale pe care le auzeam acum multi ani la Phossilah si imi imaginam "oare cum ar suna daca ar fi sa bage cineva pe instrumentalul asta???" cu cat ascult mai multe bucati cu tine si Teka pe instrumentalele lui imi dau seama ca nu s-ar fi putut gasi MC-ii mai potriviti...poate doar vechea formula 40subs cu Phoss, 40cham si Oxa dar cu siguranta temele abordate si atitudinea pe piese ar fi fost total diferite...

User avatar
greuceanu
:lol:
Posts: 3967
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:48 am
Location: la 22 grade 33' longitudine estica si 44 grade 38' latitudine nordica
Contact:

Re: Puslamale

Post by greuceanu »


:bow:
Image

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »

Bai ce fel suna 8) cam foarte tare combinatia. Sa speram ca mai scoate Phossilah la lumina multe bucati de genul, vad ca in ultimile saptamani a tot scos de la saltea multe chestii unreleased.

Swing
tanar
Posts: 35
Joined: Tue Feb 10, 2009 12:00 pm

Re: Puslamale

Post by Swing »

Multumesc pentru aprecierile la adresa muzicii pe care, nemeritat, incercam s-o abordam. Unul dintre viitoarele materiale ar urma sa fie "lansat" pe web cat de curand. Piese de pe acest LP au mai fost date spre ascultare, asa ca nu toate vor fi prima auditie pentru unii ascultatori Pushlamale. Din pacate, nu stiu exact momentul acestei lansari. Mai sunt de pus la punct unele detalii tehnice. Piesele de mai sus nu vor fi pe acest material.
Sper sa fie imprimat si pe CD si, daca se va intampla, cu siguranta cei ce isi doresc fizic albumul, il vor avea.
"Locul meu" nu este tocmai ce trebuie si nu cred ca m-am ridicat la inaltimea calitatii instrumentalului lui Phoss. Am avut ocazia sa vad live unii MC-i din Romania si cred ca multi dintre ei ar fi scos untul din bucata asta.
Cert este ca avem destul de multe piese care inca nu sunt puse la punct. Personal, mi-as dori sa lucram tot albumul "DEFRAGMENTAT" al lui Phoss si sa incercam sa-l scoatem la lumina...

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »

Rayz multam pentru vestile bune! E bine ca exista perspective pentru viitor si ca sunt materiale care stau sa iasa, acum probabil ca va mai trece timpul pana reusiti sa dati drumul la ceva dar sa stii ca sunt oameni care asculta si apreciaza ceea ce faceti voi iar daca o sa iasa si pe CD cu siguranta se vor gasi cativa "nebuni" care sa cumpere, asa de colectie...
Ma bucur sa aud ca aveti multe piese chiar daca nu sunt inca puse la punct dar macar aveti de unde sa alegeti pe care sa le scoateti la lumina.
Si mie mi-ar place sa ascult albumul DEFRAGMENTAT al lui Phossilah, stiu instrumentalele de ani de zile iar pentru perioada in care ar fi trebuit sa iasa acel album clar era cu muuult peste nivelul acelor ani.
Regasit, Ploua, Garda, Sfarsit...cateva dintre bijuterii, dar cred ca daca ar fi fost sa iasa cu 40cham, Phoss si Oxa era un album greu de digerat ca lirica si atmosfera dar cu siguranta ar fi ramas un clasic.

Swing
tanar
Posts: 35
Joined: Tue Feb 10, 2009 12:00 pm

Re: Puslamale

Post by Swing »

Regasit, Ploua, Garda, Speranta sunt cateva bucati pe care deja am dat si urmeaza a fi conturate. Instrumentalele de la "Si d-astea si d-alea", precum si de la "Cutia Muzicala" fac parte de pe Defragmentat de asemenea. Sunt in lucru si celelalte, Detasat, A 40-a faza, etc.. Tot ce ne dorim este sa nu le stricam. DEFRAGMENTAT, ca si productie, e unul dintre favoritele mele alltime.

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: Puslamale

Post by sandox »

Pffff sunt tare curios cum suna Regasit, mereu mi s-a parut ca este un instrumental aproape de perfectiune, totul e atat de bine masurat si imbinat iar sample-ul din Like a Tattoo e pur si simplu demential e taiat cum nu se poate mai bine.
Spuneai tu mai devreme ca "Locul meu" nu este tocmai ce trebuie si ca alti MCii din Romania ar fi scos ceva mai bun be bucata aia a lui Phoss, sincer eu cred ca e una dintre cele mai bune piese ale tale, ca tema, ca sentiment transmis, nu vorbesc de tehnica de constructie sau complexitate a versurilor e pur si simplu o piesa care are o sensibilitate aparte..."e mult timp de cand n-am mai zis <acasa> chiar daca-n mod firesc am inceput o noua viata..." cei care sunt in prag de 30 si poate au si trecut de pragul asta cred ca inteleg altfel.

Post Reply

Return to “Promovare/Download”

Who is online

Users browsing this forum: Mallone [Bot] and 35 guests