Airfield Festival

Events ... here, there, everywhere ...
Pilu
Maestru-n șoșoni
Posts: 4967
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Wed Feb 06, 2008 6:43 pm
Location: Cluj

Re: Airfield Festival

Post by Pilu »

Sunt autocare tot din 2 in 2 ore. Cu autocaru faci cam 3 ore jumate. Eu sunt si din sibiu si din cluj. Daca vrei iti las facebooku meu si iti dau acolo detalii.
G-MONEY wrote: exista oameni prosti, oameni foarte prosti, oameni extraordinar de prosti..Pai si eladio in care categorie e? Pai ho ca pana la eladio mai avem.

User avatar
Samio Molfai
Je suis Pateu
Posts: 419
Joined: Thu Nov 17, 2005 5:53 pm

Re: Airfield Festival

Post by Samio Molfai »

Ce se aude, e jale la cazare? Adica se mai gaseste.. ca ma uitam pe fb la untold si se cam agita multa lume privind cazarea.

Pilu cazare buna prin Sibiu ai idee? Hotel, Pensiune.. undeva la maxim 150ron/camera dubla.

nea Caisa
campion pe sate
Posts: 3487
Joined: Thu Mar 26, 2009 11:25 pm
Contact:

Re: Airfield Festival

Post by nea Caisa »

voi astia de pe aici veniti? cred ca ajung vineri seara eu, nu stiu sigur inca. :)

Pilu
Maestru-n șoșoni
Posts: 4967
Joined: Wed Feb 06, 2008 6:43 pm
Location: Cluj

Re: Airfield Festival

Post by Pilu »

O sa fie țigănie mare la airfield. Cazare se găsește, ca am auzit ca au vândut 500 de abonamente :)) nu știu un loc de cazare, dar dacă găsiți voi ceva, va pot spune cat faceți de acolo pana la festival și detalii e genu, dar nu știu preturi
G-MONEY wrote: exista oameni prosti, oameni foarte prosti, oameni extraordinar de prosti..Pai si eladio in care categorie e? Pai ho ca pana la eladio mai avem.

nea Caisa
campion pe sate
Posts: 3487
Joined: Thu Mar 26, 2009 11:25 pm
Contact:

Re: Airfield Festival

Post by nea Caisa »

adevarul e ca pentru ce trupe vin au facut prea mare festivalul sa fie 4 zile si e destul de costisitor. dar chiar si asa 500 de abonamente e extrem de putin.... ma cam indoiesc ca au vandut doar atat, s-ar fi anulat :lol:

Pilu
Maestru-n șoșoni
Posts: 4967
Joined: Wed Feb 06, 2008 6:43 pm
Location: Cluj

Re: Airfield Festival

Post by Pilu »

Nu se anulează, ca au primit sponsorizări și de la primăria Sibiu și de la primăria Cisnădie, plus Red Bull, Marlboro și altele, dar ideea e ca sunt foarte dezamăgiți și o sa fie un eșec total. Mie faza cu 500 mi-a spus-o cineva care e printre organizatori la concursurile de box și skate.
G-MONEY wrote: exista oameni prosti, oameni foarte prosti, oameni extraordinar de prosti..Pai si eladio in care categorie e? Pai ho ca pana la eladio mai avem.

User avatar
Samio Molfai
Je suis Pateu
Posts: 419
Joined: Thu Nov 17, 2005 5:53 pm

Re: Airfield Festival

Post by Samio Molfai »

Ma doare in pl de cati o sa fie :) Si 100 sa fie....Merg doar sambata si duminica pentru KRS si Mobb Deep. Si cu cazarea... am sunat la cateva pensiuni de prin Cisnadie si cica le aveau pline... Pilule recomanda-mi restaurant smecher prin Sibiu ca's mai gurmand asa :D

User avatar
paranoic
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2894
Joined: Tue Apr 15, 2008 9:04 pm
Location: Un loc pe harta.
Contact:

Re: Airfield Festival

Post by paranoic »

cineva prezent la airfield ne poate spune cum e atmosfera? lume, droguri, astea. plm la Padina Fest 10.000 spectatori, cum 500? :-s

nea Caisa
campion pe sate
Posts: 3487
Joined: Thu Mar 26, 2009 11:25 pm
Contact:

Re: Airfield Festival

Post by nea Caisa »

cred ca au fost cam 3-4 mii de oameni. singura surpriza e ca scena de hip-hop a fost cea mai populara. este mare pacat ca nu a prins festivalul asta, pentru ca locatia e f frumoasa (desi e vant de te caci pe tine) si cel putin dobrescu si-a facut treaba bine pt scena de hip-hop... in rest, e clar ca se putea mai bine si ca organizare si ca line-up

Pilu
Maestru-n șoșoni
Posts: 4967
Joined: Wed Feb 06, 2008 6:43 pm
Location: Cluj

Re: Airfield Festival

Post by Pilu »

Problema a fost untoldu
G-MONEY wrote: exista oameni prosti, oameni foarte prosti, oameni extraordinar de prosti..Pai si eladio in care categorie e? Pai ho ca pana la eladio mai avem.

Nae.
.|.
Posts: 1076
Joined: Wed Jan 30, 2008 12:57 pm

Re: Airfield Festival

Post by Nae. »


User avatar
h. kissvelvet
dimineata verific forumu
Posts: 545
Joined: Sat Oct 18, 2008 3:07 am
Location: sibiu

Re: Airfield Festival

Post by h. kissvelvet »

http://m.oradesibiu.ro/2015/09/07/untol ... -instanta/

Plm, urat din partea untold, desi cred ca si daca nu erau in aceeasi perioada se intampla la fel. Sper sa nu se anuleze ca, cel putin pe partea de rap, a aratat marfa rau.

nea Caisa
campion pe sate
Posts: 3487
Joined: Thu Mar 26, 2009 11:25 pm
Contact:

Re: Airfield Festival

Post by nea Caisa »

si fara untold, eu zic ca festivalul asta era sortit esecului... si, puteti sa fiti siguri, ca la anul nu va mai fi nimic :(

Pilu
Maestru-n șoșoni
Posts: 4967
Joined: Wed Feb 06, 2008 6:43 pm
Location: Cluj

Re: Airfield Festival

Post by Pilu »

Nu stiam partea cu inapoiatu banilor. Povestea era la modu ca ei au fost sponsorizati de o firma straina si ca firma respectiva a spus ca daca 'paguba' e de sub 300k euro, se face si la anu. Nu stiu toate dedesupturile, dar am inteles ca anu asta a fost de proba, ca e primu an in care e platita intrarea ( prima editie fiind totul gratis ) si ca la anu o sa fie si mai mare si mai bine gandit totul.
G-MONEY wrote: exista oameni prosti, oameni foarte prosti, oameni extraordinar de prosti..Pai si eladio in care categorie e? Pai ho ca pana la eladio mai avem.

User avatar
iemsy
Decanul
Posts: 6748
Joined: Thu Jun 14, 2007 12:20 pm
Location: Lujerului 41

Re: Airfield Festival

Post by iemsy »

a aratat pe plm, adu artisti mari de moment sa vezi cum iti vin si din tarile vecine.. d-aia untold si-a permis sa faca ce vor, plus orasul care e in mare dezvoltare.
e adevarat, bugetul de 800.000 nu ajuta foarte mult la artisti de moment dar mai bine mai putini dar sonori.

Post Reply

Return to “Evenimente”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests