DOC - Eu (2018)

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

DOC - Eu (2018)

Post by CreativeEgo »

oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

shadowzzz
Majestate ninja
Posts: 2190
Joined: Wed Feb 23, 2011 2:52 pm
Location: Hyperbolic Time Chamber

Re: DOC - Eu (2018)

Post by shadowzzz »

Ba e smecherealaaa! :bow:
I have an approximate knowledge of many things.

User avatar
Golf
forumist frustrat
Posts: 1601
Joined: Mon Mar 10, 2008 7:09 pm

Re: DOC - Eu (2018)

Post by Golf »

Ok ok. Sa vedem.
Losing your mind is a lot more fun when you don't bother looking for it.

User avatar
djb
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1245
Joined: Wed Jun 04, 2008 9:28 am
Contact:

Re: DOC - Eu (2018)

Post by djb »

ce strofe a dat dobrescu.... tare albumu

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: DOC - Eu (2018)

Post by Vallejo »

cred totusi ca doc ar trebui sa scrie pe coperta albumului o varsta de la care nu e chiar indicat sa l asculti pentru ar s ar putea sa te simti penibil. " album recomantat celor cu varsta cuprinsa intre 12 si 20 de ani " sau ceva de genu

User avatar
paranoic
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2894
Joined: Tue Apr 15, 2008 9:04 pm
Location: Un loc pe harta.
Contact:

Re: DOC - Eu (2018)

Post by paranoic »

pai si nu ti se pare normal? publicul varf e acolo intre 14-25. Mi se pare ok albumul dar nu e pe gustul meu, si cum am spus, nici pentru varsta mea. La lirica e istet, dar nu mai am timp si chef de vibeuri d-astea dramatice. Instrumentale nule.

rage
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 3063
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:06 pm
Location: bucuresti.

Re: DOC - Eu (2018)

Post by rage »

Focul parca suna mai bine pe live-ul lui Doc, dar e normal sa mai fi lucrat la ea. Oricum e blana de urs polar piesa.

"Cicatrici" mi-a rupt capatana.

In rest - versuri OK, baietii dau bine, dar nu sunt mare fan al negativelor gen "trrrrum-dum-dum-trrrum-bum".

Asa cum am mai spus in repetate randuri, Dobrescu mi se pare cel mai complet MC din Romania - versuri, flow, voce, atitudine, cunostinte din domeniu. Cred ca daca se nastea in alta tara si avea aceeasi pasiune pentru hip-hop, omul asta era departe rau. Pentru mine e my go-to guy cand vine vorba de tot ce inseamna hh.

User avatar
Golf
forumist frustrat
Posts: 1601
Joined: Mon Mar 10, 2008 7:09 pm

Re: DOC - Eu (2018)

Post by Golf »

Flueraru imi place tot mai mult.
Losing your mind is a lot more fun when you don't bother looking for it.

nea Caisa
campion pe sate
Posts: 3487
Joined: Thu Mar 26, 2009 11:25 pm
Contact:

Re: DOC - Eu (2018)

Post by nea Caisa »

toate ca toate, dar pe platformele de streaming de ce nu e inca urcat?

Pilu
Maestru-n șoșoni
Posts: 4967
Joined: Wed Feb 06, 2008 6:43 pm
Location: Cluj

Re: DOC - Eu (2018)

Post by Pilu »

rage wrote:Focul parca suna mai bine pe live-ul lui Doc, dar e normal sa mai fi lucrat la ea. Oricum e blana de urs polar piesa..
Era alta varianta aia. A fost refacut si instrumentalu + strofele sunt altele pe varianta de pe album.
G-MONEY wrote: exista oameni prosti, oameni foarte prosti, oameni extraordinar de prosti..Pai si eladio in care categorie e? Pai ho ca pana la eladio mai avem.

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: DOC - Eu (2018)

Post by G-MONEY »

Ba mie chiar imi plac negativele astea, culmea, ca la mine asta e cea mai mare problema de obicei. Sunt toate foarte bine lucrate. E ceva altfel de ce scotea Doc, poate de aia. Versurile nu ma sparg la toate asa rau, e normal, omul are alt public momentan, nu dinozauri ca noi. Pentru mine cel mai bun Doc ramane ala de la inceputurile CTC. Plm, poate sunt eu nostalgic :bow:
Ca preferinte Focul, e bomba piesa asta, SUD si Cicatrici dar si celelalte piese sunt ok. Chiar reusit albumul parerea mea. :)
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

rage
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 3063
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:06 pm
Location: bucuresti.

Re: DOC - Eu (2018)

Post by rage »

G-MONEY wrote: omul are alt public momentan, nu dinozauri ca noi. Pentru mine cel mai bun Doc ramane ala de la inceputurile CTC. Plm, poate sunt eu nostalgic :bow:
adevarat asta, sa mor :D

User avatar
iustinescu
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 5209
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:49 am
Location: bercenar

Re: DOC - Eu (2018)

Post by iustinescu »

blana rau albumul la prima ascultare! :bow: M-au spart unele instrumentale, iar Doc e la inaltime pe mai toate. pica bine bine cu stilul asta mai "trapish" :bow:

VD trebuie sa mai scoata album si se termina smecheria in rep-ul romanesc 8) 8) 8)

Kadhafi
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1443
Joined: Tue Sep 03, 2013 2:31 am

Re: DOC - Eu (2018)

Post by Kadhafi »

sincer nu m-a dat pe spate albumu', sunt cateva refrene si lini melodice, n-as zice bune, dar asa care te prind usor. la nivel liric doc a fost mereu foarte bune, si albumu' asta m-a facut sa zambet de multi ori, jocuri de cuvinte figuri de stil etc. dar fondu' albumului e gretos de arogant. basini peste basini ba mie mi-a placut mereu ego-rapu' sa zic asa, n-am nici o problema cu stilu' asta din potriva dar doc a reusit sa-mi dea greturi. ba e eu eu eu si iara eu eu asa eu neintelesu eu artistu eu martiru eu pula flasca. si vad ca-l apuca si deliru' mistic incet incet. asta e, asta de pe vremea ctc avea asa o tendinta mai mult sau mai putin vaga spre narcisism, vad ca relativa reusita a lui in muzica a liberat bestia.

da ca sa termin pe o nota pozitiva, refrenu' l-a melodia sud e crima il am in cap de dimineata e beton. si piesa focu' e crima rau.

Blocked
tanar
Posts: 41
Joined: Thu Jul 04, 2013 1:06 pm

Re: DOC - Eu (2018)

Post by Blocked »

Si mie mi se pare Doc cam laudaros.
Multi rapperi fac albume in care ,pe jumate din el, canta despre ei. Doc e in top.

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests