Sișu Tudor - StradaVarius (2018)

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

rage
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 3063
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:06 pm
Location: bucuresti.

Re: Sișu Tudor - StradaVarius (2018)

Post by rage »

Cum plm sa fii mc gangster hip hop baieteala pulamea si sa te intitulezi JIANU :lol:

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: Sișu Tudor - StradaVarius (2018)

Post by Vallejo »

poate ne spune boka daca cuvantu jianu face parte din slangu strazii in craiova sau daca jianu are street cred sau nu

User avatar
paranoic
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2894
Joined: Tue Apr 15, 2008 9:04 pm
Location: Un loc pe harta.
Contact:

Re: Sișu Tudor - StradaVarius (2018)

Post by paranoic »


User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: Sișu Tudor - StradaVarius (2018)

Post by G-MONEY »

Versurile simple si facile dar piesa asta o sa fie pe repeat mult timp pentru negativul asta care e BOMBA ! :shock: :bow: Exista vreo posibilitate sa fac rost de el?
In alta ordine de idei, mai bine nu faceau clip la piesa. Coaie cat de urat si cocalar e karie asta, vai de plmmmm. :lol: Sisu la fel in clipul asta, zici ca e video pe care sa-l promovezi in licee la categoria "spuneti nu drogurilor" :lol:
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Sișu Tudor - StradaVarius (2018)

Post by Boka »

Vallejo wrote:poate ne spune boka daca cuvantu jianu face parte din slangu strazii in craiova sau daca jianu are street cred sau nu
Il cheama Jianu Alexandru.

User avatar
hanno
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2474
Joined: Sat Apr 18, 2009 10:18 pm

Re: Sișu Tudor - StradaVarius (2018)

Post by hanno »

rage wrote:Cum plm sa fii mc gangster hip hop baieteala pulamea si sa te intitulezi JIANU :lol:
ca om caruia ii place sa-si bata pula de nume recunosc ca nu inteleg ce ai vrut sa zici :lol: .adica ce are numele JIANU?

rage
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 3063
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:06 pm
Location: bucuresti.

Re: Sișu Tudor - StradaVarius (2018)

Post by rage »

hanno wrote:
rage wrote:Cum plm sa fii mc gangster hip hop baieteala pulamea si sa te intitulezi JIANU :lol:
ca om caruia ii place sa-si bata pula de nume recunosc ca nu inteleg ce ai vrut sa zici :lol: .adica ce are numele JIANU?
nu stiu, pula mea, nu se potriveste asa cum si-o arde el cu numele. :D

Kadhafi
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1443
Joined: Tue Sep 03, 2013 2:31 am

Re: Sișu Tudor - StradaVarius (2018)

Post by Kadhafi »


Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Sișu Tudor - StradaVarius (2018)

Post by Boka »

"juice,multumesc pentru tot ce ai facut,orice s-ar intampla,niciodata n-o sa uit" Sounds familiar? :lol:

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: Sișu Tudor - StradaVarius (2018)

Post by Vallejo »

:lol:

pacat ca 2pac nu a avut instagram in 95

Kadhafi
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1443
Joined: Tue Sep 03, 2013 2:31 am

Re: Sișu Tudor - StradaVarius (2018)

Post by Kadhafi »

Boka wrote:"juice,multumesc pentru tot ce ai facut,orice s-ar intampla,niciodata n-o sa uit" Sounds familiar? :lol:
acum n-am eu treaba ca la familia bug mafia, dar bug, sau cel putin tataee, a dat-o in diverse rau de tot. e un interviu cu el pe net, omu' sta in spania, face propaganda psd (nu c-as fi vreun partid dar pula ma, nu faci propaganda politica), si da niste lectii de autist ce a bagat prea multa iarba si are prea mult colesterol. cateodata imi dorect ca unii artisti sa nu faca niciodata interviuri sa ramai cu imaginea din muzica

User avatar
aghiuta
Scrib si orator
Posts: 730
Joined: Mon Sep 22, 2008 9:11 pm

Re: Sișu Tudor - StradaVarius (2018)

Post by aghiuta »

"Exact asta am zis...așa...asta mi s-a pus problema, când mi-a zis Marius: <Mbăi Sișule, nu tre' să fim me, tre'...tre' să avem grijă și de alții, da, că e...că e pe un drum bun>...înțelegi? Și acuma tu nu-l halești pe Cedry2k...Cedry2k are alte opinii față de tine...când te duceai la Cedry2k și te rugai să te ducă undeva să...ăă...să-ți spui păcatele că te-ai...(se uită la chat) Du-te dreacu', Robert OCB, lua-mi-ai slobozu-n gură și tu și mă-ta, da? Mă rupe, mă ia și mă rupe de...ștoacă. Așa. Ai înțeles? Asta e, despre asta e vorba" - Sișu, 2020

(de la min 9:30^)

Kadhafi
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1443
Joined: Tue Sep 03, 2013 2:31 am

Re: Sișu Tudor - StradaVarius (2018)

Post by Kadhafi »

Le zice bine sisu

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: Sișu Tudor - StradaVarius (2018)

Post by Vallejo »

sisu ca sisu plm ce asteptari poti sa ai de la el? dar cum sa mananci mici cu iubita. zoinks. come on el nino man. credeam ca bagabonti din rap ul romanesc au au bani b

chat ul trebuie urmarit neaparat :lol:

mattak mntcrw: explica le si lor de cand miron era in casa si facea foamea si el cu kaira mancau mici

....

sisu: ... veneam in casa ... gateam ... asa ... intelegi? ... si ...

andrei o c b: omul a recunoscut ca l ai ajutat handicapatule

....

ionut vlt16: bai bulangiule baga mi as pula in tine de nepot .ai vrut sa i cumperi albumul un film de oscar

....

florino c b: sai sugi pula lui tataie

....

cleoo2: bag pula in care te a cacat de puscarias

g mihai ocb: lasate de muzica ca nu ai trb cu ea

...

bogdanmaftei: ce parere ai de scandalul velea vs abi

....

andrei o c b: ba esti un taran obosit care ii scoate ochii acum ca l ai ajutat

sisu: ce ma? esti un taran obosit care scoate ochii ... nu ma fraiere tu esti un taran ... andrei o c b sa ma pis pe tine ca tu esti un taran ... ca daca erai ... aveai minte in cap nu te chema andrei ocb ... asa ... despre asta e vorba nino. punct. punct. punct

....

sisu: ... aham aham aham. astea sunt ma

iuliasiclovan: nu poti lega un argument de la cap la altul, decat sa injuri mai bine iti ti opiniile clare

sisu: sa leg un argument? cine dreacu esti tu ma? ba du te dreacu in pula mea ca am argumente pentru tine si noaptea la 4 dimineata. esti nebun la cap? ... asa vorbesc yo ca yo sant yo sant sunt crescut in alte zone unde n ai tu curaj sa calci. stai tu linistit in viata ta n ai n ai tu curaj sa mergi pe acolo ... dar atata iti spun.

ra imob: vezi ca iar zice ca ti ai bagat pula in copiii lui

sisu: mi am bagat pula in copiii lui? pai ba hai sa ti spun ceva daca nu eram noi nu avea nici nevasta si nici copil ma ... ca sa ma intelegi. ca nu o lua nimeni. n avea un ... hai gata ma mai lasati ma.

....

sisu: ... pe mine nu ma intereseaza ... pula mea ... vrei sa ti spun sincer? ... am stat prin puscarii 6 7 ani ... nu m a cautat nu mi a scris niciun fan ... nu ma intereseaza pe mine de asa ceva ....

iuliasiclovan: niciun argument

sisu: iuliasclovan asta sau cum sloboz te cheama ...

iulica maxx: ai dat adevarul mereu pe fata sisu e din cartier si mereu ai demonstrat ca esti de acolo

:lol: :caramizi:

buruga catalin: te contrazici singur. ziceai acum cativa ani ca prima data cand ai fost inchis ai primit un sac de scrisori de la fani

husargabriel: toti taximetristi sunt niste zdrente

sisu: aaaa ... ce ma? ma contrazic singur ... nu ma ... ma refer acuma cand am fost ... ma refer ... vorbesc de situatia asta cu nino acuma ... cu ultimi ani cand am fost la puscarie ... despre asta vorbesc dragul meu daca nu urmaresti filmul de la inceput revino dupa ce citesti rezumatu ... da? te rog eu frumos

User avatar
hanno
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2474
Joined: Sat Apr 18, 2009 10:18 pm

Re: Sișu Tudor - StradaVarius (2018)

Post by hanno »

mama asta e sisu ala care devenise intelectual acum cativa ani cu haarp cordul?? :lol:

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests