The Haters. Podcast cu Mallone, greuceanu și Blacksun

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

The Haters. Podcast cu Mallone, greuceanu și Blacksun

Post by CreativeEgo »

[video]https://www.youtube.com/watch?v=zIofc_vpIrM[/video]

Bine că faceți podcast și nu-l puneți pe forumul care vă formează ca uameni. :(
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

Ionuţ
#pacifist#
Posts: 2543
Joined: Fri Jun 29, 2007 7:08 pm
Location: Tot acolo...

Re: The Haters. Podcast cu Mallone, greuceanu și Blacksun

Post by Ionuţ »

Bulangi.
degeaba mananci spanac de un briceag ai nevoie

User avatar
hanno
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2474
Joined: Sat Apr 18, 2009 10:18 pm

Re: The Haters. Podcast cu Mallone, greuceanu și Blacksun

Post by hanno »

care-i greuceanu si care blacksun?

Pilu
Maestru-n șoșoni
Posts: 4967
Joined: Wed Feb 06, 2008 6:43 pm
Location: Cluj

Re: The Haters. Podcast cu Mallone, greuceanu și Blacksun

Post by Pilu »

hanno wrote:care-i greuceanu si care blacksun?
Greuceanu e ala din mijloc si blacksun e mihaita, ala din stanga.

Ontopic: M-a surprins Mallone prin faptu ca are niste idei relativ pertinente. N-am putut sa-l ascult pe tot, ca m-a plictisit prea tare subiectu cu referendumul, asa ca am inchis.
Also, o parere total impartiala, dar Mallone pare mai pertinent decat Mihaita.
G-MONEY wrote: exista oameni prosti, oameni foarte prosti, oameni extraordinar de prosti..Pai si eladio in care categorie e? Pai ho ca pana la eladio mai avem.

User avatar
hanno
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2474
Joined: Sat Apr 18, 2009 10:18 pm

Re: The Haters. Podcast cu Mallone, greuceanu și Blacksun

Post by hanno »

puteam sa mor si nu stiam ca mihaita e blacksun..daca era acelasi si pe hhk, pfaa, era o legenda vie acolo :lol:

ai beef cu mallone? :lol:

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: The Haters. Podcast cu Mallone, greuceanu și Blacksun

Post by Vallejo »

ego probabil a primit un ursus sa nu puna topicu la promovare / download. nu ca mi ar pasa dar unde sunt acum persoanele care au spus ca boka n are loc aici
Last edited by Vallejo on Wed Oct 10, 2018 4:53 pm, edited 1 time in total.

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: The Haters. Podcast cu Mallone, greuceanu și Blacksun

Post by CreativeEgo »

Dacă-și face Boka podcast, sunt primul care-l pun pe forum. Pe Topicul lezbi, dar intenția contează.
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

User avatar
hanno
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2474
Joined: Sat Apr 18, 2009 10:18 pm

Re: The Haters. Podcast cu Mallone, greuceanu și Blacksun

Post by hanno »

5 hours ago
Baiatul gras e taximetrist?
3
Gogu' DeLaGaze
Gogu' DeLaGaze
4 hours ago
il cheama balone. eu sunt curios de ce nu e si prietena lui cea mai buna boka in video?
Laurentiu Miu
Laurentiu Miu
4 hours ago
Eu tot cred ca e taximetrist.

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: The Haters. Podcast cu Mallone, greuceanu și Blacksun

Post by Vallejo »

iti dai seama ca vallejo e legendar daca lumea de pe youtube stie desenu

dar uite comentariu lu ego. mai are si nume cu poza. iti dai seama ca acum calugarii isi ascut cutitele
ego e tipu de alb care raspunde la o intrebare cu o suta de pagini si tot da raspunsu gresit

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: The Haters. Podcast cu Mallone, greuceanu și Blacksun

Post by Vallejo »

vallejo nu e hater si s a uitat la emisiune de curiozitate dar nu o sa se mai uite la alta.

pana la urma ce se vrea de la podcastu asta? ca tot ce mi a ramas in cap sunt trei cuvinte: referendum, psd si avort.
probabil in afara de ego nu vrea nimeni discutii despre asa ceva intr o emisiune despre hip hop ul din romania.
cum poti sa zici ca te axezi pe hh din ro cand la orice album discutat trei / patru persoane din cinci nici nu l au ascultat.
vorba vine discutat ca pana si pensionarii aia care se intalnesc in cea mai josnica bodega vorbesc mai detaliat despre un meci de fotbal sau ce subiecte au ei.
de ce imi place albumu ala? de ce nu mi place? mc ul e slab ori e tare dar subiectele sunt nasoale si isi iroseste talentul. e prea soft sau nu etc.
piesele tari / naspa de pe el, versurile smechere care ies in evidenta, flow etc. ca doar nu vb de delia sa mentionam ca sound ul e fresh.
sau daca tot nu ascultati albume / piese recent aparute macar vb despre albumele clasice dar vb despre ceva nu ''mi a placut / nu mi a placut''. albume preferate etc.
mallone a spus acolo un lucru adevarat si interesant. e mult mai greu sa faci muzica pe placul tuturor. de ce nu s a insistat mai mult pe treaba asta? mai ales ca publicu hip hop din ro inca are mentalitatea infecta ca daca esti comercial esti naspa. care sunt rapperii care au facut asta si au facut o bine si care nu? adica stim toti tentativa penibila a lu chimie dar restu? sau invers persoanele care o fac bine. care sunt albumele / piesele care merita ascultate? etc.
e deprimant sa mai auzi in 2018 treaba asta cu underground vs mainstream. lumea inca mai gandeste asa?
poate cineva ca mine care nu asculta rap din tara zice intr o zi ''hai boss sa ma uit la tha haters sa vad ce se intampla ca astia sunt baietii care se axeaza pe asta'' se uita si nici macar persoanele care au emisiunea n au ascultat albumu de care sunt curios.
de ce e laptopu ala pe masa? daca tot n a ascultat nimeni nici un album puteau sa asculte cateva piese si sa vb despre ele decat sa discute o ora si ceva despre nimic.
eventual puteau sa puna un film sau un meci de hochei pentru ala papa smurf si celalalt si asa arata parca cara bagaje pentru sc miercurea ciuc.
ce rost au invitatii de genu?
pe langa faptul ca nu sunt in tema nici macar nu s in stare sa formuleze o propozitie.
ala mai cata zicea ''de ce plm ma tot intrebi de albumele astea? sunt rapper nu ascult alti rapperi in plm''
sau podcastu e de fapt pentru promovarea prietenilor din categoria promovare / download si nu despre hip hop ul din romania?
am si eu unu in bloc care vrea sa fie rapper. mc albanezu. trebuie sa l trimit la voi.
nici nu ma mira de ce cand ma gandesc la hh din ro primu lucru care imi vine in minte e un tomberon plin pana la refuz sau la un wc public.
slab dawg. m am simtit de parca am fost sa mi cumpar o shaorma si ala dupa ce ca mi a facut o in scarba mi a mai si zis ca scuipa in ea daca nu cumpar o sapca cu ''muie psd''.

User avatar
hanno
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2474
Joined: Sat Apr 18, 2009 10:18 pm

Re: The Haters. Podcast cu Mallone, greuceanu și Blacksun

Post by hanno »

papa urban e nume de restaurant

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: The Haters. Podcast cu Mallone, greuceanu și Blacksun

Post by CreativeEgo »

pana la urma ce se vrea de la podcastu asta? ca tot ce mi a ramas in cap sunt trei cuvinte: referendum, psd si avort.
probabil in afara de ego nu vrea nimeni discutii despre asa ceva intr o emisiune despre hip hop ul din romania.
Cred că ți-a luat ochii poza și nu ai înțeles că eram sarcastic când spuneam că alea-s subiecte ideale pentru prima discuție din primul episod dintr-un podcast de hip-hop.

Mă rog, în mare sunt de acord cu vallejo. Sintetizat, problema este că s-a discutat o oră și douăzeci de minute și nu am auzit nici măcar o idee nouă. Tot ce s-a zis pot citi/asculta în altă parte. Dacă nu-i original, care mai e sensul? Și dacă nu-i hate, de ce The Haters? :)
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: The Haters. Podcast cu Mallone, greuceanu și Blacksun

Post by Vallejo »

era o gluma. in fine nici nu mi mai vine sa fac glume acum. ego e oficial cel mai rau membru de pe forum Image

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: The Haters. Podcast cu Mallone, greuceanu și Blacksun

Post by G-MONEY »

Coaie jur ca va invidiez ca aveti o ora din viata de pierdut ca sa va uitati la asa ceva :lol:
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

User avatar
hanno
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2474
Joined: Sat Apr 18, 2009 10:18 pm

Re: The Haters. Podcast cu Mallone, greuceanu și Blacksun

Post by hanno »

curioziatea ne-a fost astamparata

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests