Noul val de rapperi/trapperi [2019]

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

nea Caisa
campion pe sate
Posts: 3487
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Thu Mar 26, 2009 11:25 pm
Contact:

Re: Noul val de rapperi/trapperi [2019]

Post by nea Caisa »

hai bai ca krs chiar e baietas si a facut si super show cand a venit in romania (clar printre cele mai bunw concerte la care am fost). eu zic sa nu cadem in extrema cealalta sa ii plangem de mila nici ca nu a vandut cat drake. are totusi un hit care mai e pus si acum la partyuri deci pula mea.
e parerea lui pana la urma, sincer mi-e lene sa ascult tot clipul ca mi se pare cam plictisitor subiectul, dar krs chiar e un mc smecher.

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Noul val de rapperi/trapperi [2019]

Post by Boka »

G-MONEY wrote:(...) O sa sun ca Boka (...) E loc pentru toti.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Fix asta am zis-o la un #gratarpebalcon cu Mallone si Ciumy prin 2016 :D
E loc pt toata lumea,atata timp cat mizeriile astea de trap si mumbalareala nu se confunda cu nimic din ceea ce reprezinta hip hopul.Sau pot fi recunoscute ca si dejectiile hip hopului.Stii,cand hip hopul se caca si elimina toxinele,asa miros astea :)
Iar 99,(9) la suta din ascultatorii acestui gen nu au bacul luat.

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: Noul val de rapperi/trapperi [2019]

Post by Mallone »

In 1996, Tim Dog si Kool Keith credeau exact asta. Ce naivi erau :lol:

[video]https://www.youtube.com/watch?v=PgLLwCHmQVk[/video]
Viața e complexă și are multe aspecte.

nea Caisa
campion pe sate
Posts: 3487
Joined: Thu Mar 26, 2009 11:25 pm
Contact:

Re: Noul val de rapperi/trapperi [2019]

Post by nea Caisa »

ca tot intrebati in mod constant de suzy, o sa las asta aici:
http://reteauacritica.artapolitica.ro/2 ... e-in-trap/

RanciD
dimineata verific forumu
Posts: 678
Joined: Fri Jul 12, 2019 7:00 pm
Location: Constsatik

Re: Noul val de rapperi/trapperi [2019]

Post by RanciD »

Suzy, shade, iemsi, nea caisa, hanno, voi nu aveti rigoare mentala. Nu o sa citesc eu profetii satanice. Voi sunteti extraterestri? Cum poate fi un om 0, 0? Faceti-va cont ca va da imediat user si parola si spuneti-mi cum e sa fi zero? Sunteti out of this world. Mezinii de la 89 si cei de varsta medie sau mare (89 la gen. 1990 sunt O dqca sunt nascuti dupa ziua copiilor). Eu le spun celor ca ei copiii cu ochiuti, ca au ochiuti manga). Anyway, voi, paraleli cu cunoasterea, scrieti ca eminescu( eminem al nostru-mic psycho) adik kk mediocru memorat papagaliceste ca tampitii si tocit pan-n la epuizare ca amaratii. Mai bine faceti niste poze xu oi, emo si rusinosi, copiii zer0 mangă! Eu citesc doar dincolo de bine si de rau si ce va scrie psiho. In afara de ce stiu. Poate si ce a scris kazi, pe care nu-l dusmanesc. Lucy e femeia tipica, satanista, baieti si fete ,decenti.


admin edit: CE PULA MEA SCRII AICI?

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Noul val de rapperi/trapperi [2019]

Post by CreativeEgo »

nea Caisa wrote:ca tot intrebati in mod constant de suzy, o sa las asta aici:
http://reteauacritica.artapolitica.ro/2 ... e-in-trap/
Prăjeală penibilă d-aia sexomarxistă. :lol:
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

RanciD
dimineata verific forumu
Posts: 678
Joined: Fri Jul 12, 2019 7:00 pm
Location: Constsatik

Re: Noul val de rapperi/trapperi [2019]

Post by RanciD »

Satana dracu, nu te abti scriu ceva criptic, inteligibil doar pentru intelectuali. Ba, ionela ma abuzeaza, luati-i privilegiilede admin in pula mea in gura voastra de retardati idioti! Eu vb. Frumos dspr. Dumnezeu si nu am nevoie de satanisti sa injure. Ce-i 0 am intrebat, doh, si le-am sugerat sa se imbrace emo si sa puna poze, sa dau o laba.

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: Noul val de rapperi/trapperi [2019]

Post by Mallone »

nea Caisa wrote:ca tot intrebati in mod constant de suzy, o sa las asta aici:
http://reteauacritica.artapolitica.ro/2 ... e-in-trap/
Asta e un text din categoria "hai sa ne apucam sa scriem pe internet orice, doar ca sa ne aflam in treaba."

suzy la 50 de ani o s-o arda prin vama prin ultimele bodegi si-o sa-ti ceara 1 leu sa-si ia alcool de la magazinul din colt.

Rancid, gata, boss. Nu te mai chinui. Nu esti cel original, care oricum si ala era un troll.

Remember this topic, va rog. http://totnoi.ro/viewtopic.php?f=8&t=5036
Viața e complexă și are multe aspecte.

RanciD
dimineata verific forumu
Posts: 678
Joined: Fri Jul 12, 2019 7:00 pm
Location: Constsatik

Re: Noul val de rapperi/trapperi [2019]

Post by RanciD »

Si oamenii lui rza sunt troli, nu? De-aia nu v-ati dus la concert wu tang in 2007, ca manifest anti-rancid? Sau erati uniformizati mental in a 12-a? Macar suzy e decent. Voi dadeati bac-ul, el dezvolta umor. El m-a apreciat intr-un final, voi m-ati depreciat constant

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: Noul val de rapperi/trapperi [2019]

Post by Mallone »

Pai prajitii trag la prajiti. E normal. Nu stiu altii cum sunt, dar eu am fost la Wu-Tang in 2007, barosane. Am fost la aproape toate concertele de hip-hop strain din tara asta, nu ca altii care au stiut doar sa comenteze pe internet. Si au ramas doar cu comentatul.
Viața e complexă și are multe aspecte.

nea Caisa
campion pe sate
Posts: 3487
Joined: Thu Mar 26, 2009 11:25 pm
Contact:

Re: Noul val de rapperi/trapperi [2019]

Post by nea Caisa »

hai, boss, stii si tu ca nu e asa suzy.

anyway, nu sunt nici eu de acord cu toate argumentele din articol. i-am zis si lui, cred ca e mai important care e mesajul pe care vrea sa il transmita artistul (daca acesta exista), nu sa presupunem care e ala pe baza valorilor personale.

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: Noul val de rapperi/trapperi [2019]

Post by Mallone »

bossule, ne-am specializat in a critica si ridica la rang de arta niste gunoaie muzicale, niste frustrari psihice si niste aberatii sinistre.

n-ai ce fenomene sa analizezi in tampeniile alea. fete cu coaie si baieti cu pasarica au existat inca de la facerea lumii, sub diverse forme, adaptate la realitatile vremurilor care s-au trait sau se traiesc. efectiv n-ai ce sa analizezi.

dar asa e cand te-ai prajit.
Viața e complexă și are multe aspecte.

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: Noul val de rapperi/trapperi [2019]

Post by G-MONEY »

Din ce imi aduc eu aminte, Suzy ala oricum era un prajit iremediabil. Am citit putin din "articolul" de mai sus, Mallone are dreptate 100% cu ce zice. Dar deh, e libertate boiiii, si daca nu iti plac niste gunoaie ordinare, esti hater si batran. :roll:

Asa cum am zis si mai sus, da, e loc pentru toata lumea dar frate, nu incerca sa-mi "explici" ca trapul chiar vrea sa transmita ceva si ca e arta, nu am cuuum sa il iau in serios pe unul care imi zice asta. E ca si cand ai zice ca ce canta Salam e la fel cu ce canta Freedy Mercury, ca e tot muzica, nu?
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

nea Caisa
campion pe sate
Posts: 3487
Joined: Thu Mar 26, 2009 11:25 pm
Contact:

Re: Noul val de rapperi/trapperi [2019]

Post by nea Caisa »

ba, dar efectiv nu tre sa iti placa musai nimic, fiecare asculta ce vrea pula lui.

si da, lucy aia da ceva mesaje legate de sexualitate si poate transmite incredere in sine fetelor, ca nu va place voua muzica sau felul in care sunt livrate ideile asta e altceva, dar eu zic ca merita deschisa o discutie despre asta. repet, nici eu nu sunt de acord cu tot ce e in articolul ala, ca si mie mi se pare ca incearca prea mult sa gaseasca sens si intelesuri ascunse in muzica respectiva, dar ceva ceva e acolo.

.trip
ce n'est pas possible
Posts: 2269
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm
Location: in your baby momma's DMs

Re: Noul val de rapperi/trapperi [2019]

Post by .trip »

coaie renunta, iti racesti gura degeaba. nu o sa inteleaga niciunul dintre ei niciodata si o sa ramana blocati toata viata in acelasi loc dpdv mental
la puscarie ma duc mama sunt dependent de heroina

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests