JAZZ

Rock, reggae, r'n'b si orice alt gen muzical despre care simtiti nevoia sa discutati ... pe masura ce discutiile se vor segrega probabil vor aparea noi subforumuri

Moderator: .etalosed

Post Reply
User avatar
Deena
La Cosa Nostra
Posts: 1308
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Wed Jan 05, 2005 11:23 pm

JAZZ

Post by Deena »

Pt. toti ascultatorii/iubitorii acestui gen de muzica deschid acest subiect! :D
so. . . sunt curioasa sa aflu cam ce ascultati, ce va intereseaza, preferinte , pareri s.a.m.d.


Cei care vor sa-si formeze o parere & sa asculte le recomand calduros sa urmareasca MEZZO!In fiecare seara de la ora 23:00 -->JAZZ!

JAZZ
THE NEW MORNING SHOW

From May 2005, Mezzo proposes a new appointment : the New Morning Show. Each Saturday at 12 pm, the greatest artists on the New Morning Stage, one of the most famous jazz places in Paris, managed by Eglal Fahri since more than 20 years.
All concerts directed by Patrick Savey

Saturday May the 7 th at 12 pm
:arrow: Ronny Jordan Quartet
Concert (2002, 52mn)
Reruns on the : 13th at 0.50 am, the 17th at 0.40 am, the 24 at 12 pm and on the 26 at 11 pm


Saturday May the 14 th at 12 pm
:arrow: Tom Harrel Quintet
Concert (2003, 52mn)
Reruns on the : 20th at 1 am and on the 24th at 1 am


Saturday May the 21 st at 12 pm
:arrow: Gil Scott Heron UNRELEASED
Concert (2001, 52mn)
Reruns on the : 27th at 1 am and on the 31st at 1 am


Saturday May the 28 th at 12 pm
:arrow: Randy Weston's African Rythm Trio UNRELEASED
Concert (2004, 52mn)


Astea sunt principalele concerte pe luna mai !
aaa....era sa uit, damn!!!!!!...
:arrow: Tuesday May the 24 th 2005
8.50 pm CET - Recital David Cohen (cello) and Libor Novacek (piano)

UNRELEASED


Enjoy! :wink:
Last edited by Deena on Sat Oct 28, 2006 8:22 pm, edited 1 time in total.

Ioannes
un domn / doamna
Posts: 85
Joined: Fri Apr 01, 2005 10:20 am
Location: space ... the final frontiere
Contact:

Post by Ioannes »

belive it or not... eu am dat o petrecere pe muzica de jazz cu...un rocker metalist...a iejit cea mai tare petrecere like...ever :)) sa ne fi vazut prin camera... ma rog... pace pt muzica jazz!
de ce te mai chinui sa te duca capul? oricum il duci tu pe el ... n-ai vrea sa intratzi in conflict de interese sau ceva :D

User avatar
GANi
Hadesse
Posts: 388
Joined: Tue Dec 28, 2004 2:40 pm
Location: Av.
Contact:

Post by GANi »

Pe langa rap mai ascult si alte genuri de muzica, si jazz-u` e unu` dintre ele. E linistitor asea, iti da o stare marfa si mai ales piesele alea instrumentale lente cu saxofon, trompete, pian, etc sunt super de ascultat pe intuneric :)

Si de multe ori cand invat, ascult pe fundal Billie Holiday, Louis Armstrong, Ella Fitzgerald. Btw Deena, ms pt piesele alea de mi le-ai trimis tu mai demult. :D

User avatar
Deena
La Cosa Nostra
Posts: 1308
Joined: Wed Jan 05, 2005 11:23 pm

Post by Deena »

n.p. girl!. . . anytime :wink:
Last edited by Deena on Sat Oct 28, 2006 8:23 pm, edited 1 time in total.

arheu
fratele meu tu esti baiat
Posts: 149
Joined: Sat Apr 16, 2005 7:57 pm
Location: lia manoliu

Post by arheu »

pai deena ,nu cred sa ai vreo sansa cu topicu.... da in schimb putem limita discutia pt. mess!

User avatar
Deena
La Cosa Nostra
Posts: 1308
Joined: Wed Jan 05, 2005 11:23 pm

Post by Deena »

mai vedem noi.....eu am rabdare...da' chiar vreau sa vad care, cine, ce preferinte are...
unde va place sa mergeti si sa askultati jazz in buk?!...
:D

User avatar
Chill Will
the funky man
Posts: 5019
Joined: Mon Jan 10, 2005 12:50 pm
Location: Smokin' weed & feelin' fine in my Lacville '79
Contact:

Post by Chill Will »

Nu ma omor dupa muzica asta,dar intr-un cuvant:merge! :P
http://listen.radionomy.com/classic-rap.m3u Classic Rap radio 24/7 - 101% dopeness

arigo
Personal Journalist
Posts: 292
Joined: Wed Jan 12, 2005 5:57 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by arigo »

Deena wrote:unde va place sa mergeti si sa askultati jazz in buk?!...
:D
Art Jazz Club si duminicile cu Johnny Raducanu si Teodora Enache din Laptarie...

ah, si RIP Cafe Mike care s-a transformat peste noapte intr-o banala carciuma.

Ioannes
un domn / doamna
Posts: 85
Joined: Fri Apr 01, 2005 10:20 am
Location: space ... the final frontiere
Contact:

Post by Ioannes »

Art Jazz Club si duminicile cu Johnny Raducanu si Teodora Enache din Laptarie...

ah, si RIP Cafe Mike care s-a transformat peste noapte intr-o banala carciuma.
ejti amabil sa-mi zici cat ie o bere p-acolo?:D poate trec ji eu sa ascult ecva
pace ji prosperitate
de ce te mai chinui sa te duca capul? oricum il duci tu pe el ... n-ai vrea sa intratzi in conflict de interese sau ceva :D

User avatar
sunrah
.
Posts: 5371
Joined: Mon Jan 31, 2005 11:26 pm
Location: a satellite, bitch!

Post by sunrah »

1`st ...Deena cred c`ar trebui sa citeasca lumea asta , Akro` take a look poate iti schimbi parerea ... :wink:

2`nd .. legat de Johnny Raducanu ( un fel de geniu + e caterinca cu el ), venea si cred ca mai vine la Garana (Wolfsberg .. banatzenii, timisorenii stiu :D ).. moamaaa ce show eraa :lol: miss th` good `ol times :cry:

ps: btw, Ioannes nu apreciaza cosmopolitanismul, deci ......
you just never know when you're living in a golden age.

Ioannes
un domn / doamna
Posts: 85
Joined: Fri Apr 01, 2005 10:20 am
Location: space ... the final frontiere
Contact:

Post by Ioannes »

ps: btw, Ioannes nu apreciaza cosmopolitanismul, deci ......

WORD!! ( ;) )
de ce te mai chinui sa te duca capul? oricum il duci tu pe el ... n-ai vrea sa intratzi in conflict de interese sau ceva :D

User avatar
sunrah
.
Posts: 5371
Joined: Mon Jan 31, 2005 11:26 pm
Location: a satellite, bitch!

Post by sunrah »

eemmmmm...ca tot e vorba de Jazz :P tzin sa va impartasesc noua mea modalitatea de a`l savura :lol: ...noaptea...linishte crunta se aud doar stropii de ploaie care`mi trezesc alte alea :P luminitze nada, doar ceva raze care provin de la lumanarea mea preferata :D...cd playeru` meu philips care`si face treaba mai tot timpul cand raman fara comp :P fereastra laaaaaarg deschisa...eu...postata in pat cu picioarele perpendicular pe geam, uitandu`ma cum ploua, atingand alte culmi...gratie sunetelor...pianul ala ma omoara, pt. mine asta e cel mai placut fel de a ma relaxa, atat fizic cat si mental :D.........unde duce Jazz`ul... :oops:

ps: Ioannes :wink:
you just never know when you're living in a golden age.

User avatar
Deena
La Cosa Nostra
Posts: 1308
Joined: Wed Jan 05, 2005 11:23 pm

Post by Deena »

I think everybody has a favourite way 2 listen and feel and enjoy music!
about piano ->my first love(i played when i was younger . . . ) it's the best feelin' on earth 2 enter in the world of true & pure music!
apropos d site'ul la care ai facut ref. mai sus pt cei care nu stiu cu ce se mananca jazz'ul pot gasi akolo cateva informatii, dar trebuie k oamenii sa fie interesati sa afle cat mai multe(si acum nu ma ref strict la jazz, ci la muzica sau la orice altceva)! Multi sunt obisnuiti sa se multumesca cu putin, e suficient ce li se da. . am constatat cu parere de rau, ca lenea e prea mare, indiferenta la fel si e trist oameni buni! :( si uite cum ajung la discutii offtopik
Guru said:"if u are a grown ass man or woman , it is on you to have a thirst 4 knowledge and to seek out to find the answers to your questions" :wink:
don't y'all th!nk he's rite????
:roll:
Last edited by Deena on Sat Oct 28, 2006 8:26 pm, edited 1 time in total.

User avatar
sunrah
.
Posts: 5371
Joined: Mon Jan 31, 2005 11:26 pm
Location: a satellite, bitch!

Post by sunrah »

he`s more than right Gurrl :!: de pe acel site, am citit pt. prima oara despre Jazz.. eram curioasa cu ce se mananca, de aceea am crezut ca poate interesa si pe altcineva. Superficialitatea n`o suport nici eu, nu e o combinatzie sa ii bagi omului pe gat ..sa faca ceva ..sa`si doreasca sa afle una, alta..daca nu vine de la sine si e facuta doar sa fie facuta... cum se`ntampla de cele mai multe ori, e pierdere de timp :roll: orikum cine e om, cine stie sa simta cu adevarat viatza, iubirea..muzica.. nu are cum sa nu`i placa (aici e putzin spus) acest gen muzical :D ehh..fiecare cu ale lui .. :P

pe la noi nu vine Johnny Raducanu prea des...dar si cand vine e preaa tareeeee...am sa ma interesez cand mai avem onoarea sa`l primim pe meleagurile noastre..caci nu vine prea des.. :cry:

ps: pacat ca acum cand aud "pian" .. il asociez cu fapta tatalui meu.. vroia sa`mi faca lipeala cu un pianist.. macar de era unul veritabil..:D..
you just never know when you're living in a golden age.

User avatar
Deena
La Cosa Nostra
Posts: 1308
Joined: Wed Jan 05, 2005 11:23 pm

Post by Deena »

ps: pacat ca acum cand aud "pian" .. il asociez cu fapta tatalui meu.. vroia sa`mi faca lipeala cu un pianist.. macar de era unul veritabil....



merita incercat!
cine stie poate aveai noroc! :wink: :)
Last edited by Deena on Sat Oct 28, 2006 8:27 pm, edited 1 time in total.

Post Reply

Return to “Alte genuri muzicale”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests