FINALA BATTLE OFF DA DOME 4

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

Locked
CE SYSTEMS
rapperu vostru preferat
Posts: 257
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sat Dec 31, 2005 1:09 pm
Location: Bucuresti

Post by CE SYSTEMS »

=)))) asta e topic pt battleu care a fost,nu se da battle aici hai sa fim ontopic,bahoi e tare si reprezinta orice a-ti zice

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Post by Mallone »

da ma,mie nu mi-a venit sa cred cum a putut sa dea in engleza aseara.

ce systems,porti cumva ochelari,sau ma insel ?
Viața e complexă și are multe aspecte.

User avatar
wKd-
fratele meu tu esti baiat
Posts: 132
Joined: Fri Apr 04, 2008 5:59 pm
Location: Ploiesti
Contact:

Post by wKd- »

niste videoclipuri ? exista ? sau trebuie sa mai asteptam ceva?
felicitari kremlin... "e greu pe strada"

StuFF
tanar
Posts: 1
Joined: Mon Dec 08, 2008 2:38 pm
Location: bucuresti

Post by StuFF »

dupa 2 ore jumate de stat in picioare si in fumu ala mi s-a facut rau si nu am mai putut sa stau... daca se poate un link cu nishte poze sau filmari.

ps : trebuia pastrata regula cu fumatul interzis inainte si in timpul evenimentului.

cafteala
official QB murderer
Posts: 4424
Joined: Wed Dec 22, 2004 11:53 am

Post by cafteala »

zi-le tu mallone!

User avatar
Respect
un domn / doamna
Posts: 82
Joined: Sun Feb 24, 2008 12:51 pm
Location: Bacau
Contact:

Post by Respect »


User avatar
Jepcar
un domn / doamna
Posts: 70
Joined: Mon Dec 13, 2004 2:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Jepcar »

Felicitari tuturor participantilor pentru prestatii.

Nestor mi-a placut enorm de mult , chiar daca a castigat Kremlin care si el a fost foarte bun. Felicitari si lui Pytt care s-a vazut ca traieste acolo pe scena si cred ca a meritat toate aplauzele voastre.

Din pacate publicul a inceput sa fie format din ce in ce mai mult din pustani straini de HH si straini de orice tip de miscare ... am auzit faze gen "muie kazi ploae" , "muie butch" , "muie gnom" .... se vede treaba ca Pascal a reusit sa dreseze multi copii si daca a face show inseamna a striga muie x si muie y inseamna ca exista deja prea multe necunoscute pentru multi.

Ma uitam la baietii de la IL-EGAL ... cat de calmi au fost si cat de detasati fata de ceea ce se intampla ... poate ca ar mai trebui sa asteptam vreo 10 ani pana cand pustanii se vor maturiza si vor intelege ce inseamna cu adevarat miscare HH pentru ca ceea ce am vazut aseara in Suburbia se numeste PSEUDO MISCARE si acum il inteleg pe Dragonu care nu mai vrea sa participe.

Multumesc totusi celor 2-3 oameni care au strigat numele meu atunci cand dupa 10 punchuri in sfarsit s-au trezit putin .... pun pariu ca daca le rostea Pascal ar fi sarit toata sala in aer ... nici eu nu am fost tare aseara , dar cred ca cei 12 lei pe care i-ati platit la intrare inseamna o avere pentru voi si cred ca i-ati strans tot anul asa ca aveti tot dreptul sa va manifestati in orice mod ca pana la urma traim intr-o tara libera si suntem romani .


Inchei cu un mare mare mare respect pentru clipul KST care - poate sunt eu nebun - mi se pare cam cel mai tare din ultimii ani si cred ca asteptarea a meritat din plin. Astept acum sa spuneti ca ii sug pul.a lui Kombat ca sa ma bage si pe mine moca la battle-uri....
www.gamextv.ro

www.gamextv.ro/es/

http://www.next-please.ro

neXtplease! FIFA powered by : Razer , GameX TV , GSP.RO

User avatar
creTzu
aka Cascarino sau Nelu
Posts: 1970
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:10 am
Location: Suceava
Contact:

Post by creTzu »

te inteleg la faza cu punchurile. ai dat unele chiar dragutze, dar cum am mai zis, daca "jocu" nu avea miza pe majoritatea ii durea in pula. n`ai ce-i face. cred ca mai bine`tzi bagi pula decat sa incerci sa dresezi oamenii pentru ca n-ai cum.

preacher
o viata pe forum
Posts: 4131
Joined: Mon Feb 14, 2005 3:40 pm
Location: forum

Post by preacher »

urata comportarea lui gnom. urarea "muie gnom" e indreptatita.
Last edited by preacher on Tue Dec 09, 2008 9:14 am, edited 1 time in total.
99.9%

CE SYSTEMS
rapperu vostru preferat
Posts: 257
Joined: Sat Dec 31, 2005 1:09 pm
Location: Bucuresti

Post by CE SYSTEMS »

e la fel de indreptatita ca participarea unor pocniti la acest battle,nimic nu e drept pe lumea asta si tu nu esti Dumnezeu sa judeci ce e bun si ce e rau,mai bine fa doar diferenta.a fost tare tot ce s.a intamplat si publicul de acolo e un public f ok,e normal sa strige muie ala muie ala pt ca fiecare are un preferat.
si va mai spun ca fara competite nu exista calitate,decat sa ne pupam in pula mai bine ne luam la pula ar ajuta mai multa la calitatea unora.

Nae.
.|.
Posts: 1076
Joined: Wed Jan 30, 2008 12:57 pm

Post by Nae. »

CE SYSTEMS wrote:decat sa ne pupam in p*** mai bine ne luam la p*** ar ajuta mai multa la calitatea unora.
chiar crezi ce spui aici?...sau esti chiar atat de ipocrit?

CE SYSTEMS
rapperu vostru preferat
Posts: 257
Joined: Sat Dec 31, 2005 1:09 pm
Location: Bucuresti

Post by CE SYSTEMS »

chiar cred ce spun,ce legatura are ipocrizia cu ce am spus eu,fraza care am spus.o am exagerat dar ideea e ca

avem nevoie de concurenta nu te groupies si dalea la modu esti foarte tare tu esti foarte tare toti suntem foarte tari.e o pula mai bine iti zic frate mai tre sa lucrezi si a doua oara o sa iasa mult mai tare,asta era ideea mea spusa exagerat.

care e ipocrizia? tu esti ortega nu?

User avatar
kif
pleau
Posts: 1239
Joined: Mon Dec 13, 2004 12:52 pm
Location: Pipera-Dr.Taberei. Stiu orice straduta care le leaga. Daca fac o ora inseamna ca le stiu si altii.

Post by kif »

mie mi-a placut mult nestor frate.dadea niste punch-uri la care nu se prindea lumea! jur! am fost si la rundele celelalte, dar nu am retinut ceva notabil de la el.in schimb aseara a fost misto.nu e constant el asa...dar a dat unele de-ti statea mintea in loc.

la prima runda (din noiembrie adica) a dat la fel un punch de am stat cateva secunde pana am pus cap la cap ce-a vrut sa zica.preacher in spatele meu a apreciat si el dedesubtul dedesubtului.imi pare rau ca nu mi aduc aminte faza si daia sunt necesare filmarile :D .
Image

User avatar
megga
kapnobatai
Posts: 4077
Joined: Fri Jan 07, 2005 2:13 pm
Location: im so high u couldnt reach me with a fuckin antenna...

Post by megga »

CE SYSTEMS wrote:decat sa ne pupam in p*** mai bine ne luam la p*** ar ajuta mai multa la calitatea unora.
adevarata vorba...
O.I.P. Sanziana aka SanzEeK (05.12.1988 - 03.12.2009)

CE SYSTEMS
rapperu vostru preferat
Posts: 257
Joined: Sat Dec 31, 2005 1:09 pm
Location: Bucuresti

Post by CE SYSTEMS »

hai sa iti dau un exemplu concret,probabil crezi ca am ceva cu tine ca ai zis ce ai zis de sonorizarea dilated care by the way ai doua posturi pe blog in care te contrazici singur.deci tiind sa cred ca ai zis.o din invidie.corecteaza-ma daca gresesc.
eu te respect ca artist si jos palarie o arzi tare pe felie,ca om nu te cunosc si nu te judec e problema ta ce zici raspunzi pentru vorbe si fapte ca vorba aia avem o varsta.

exemplul e urmatorul.ia.l pe snoop dogg de unde a inceput de jos ca toti de altfel.si din putinul pe care l.a facut din concerte a ajutat si a dat in stanga dreapta si acum e foarte iubit si ajutorul i s-a intors de 100 de ori inapoi.este o cursa lunga man nu castig peste noapte repu asta.

la noi e invers majoritatea organizatorilor au o mentalitate la modul "frate fac un concert pun 20ron intrare 500 de oameni am 100 de milioane imi fac studio.platesc artistu putin sau deloc ii zic ca nu sunt bani punem berea scumpa sa faca si clubu bani,prietenii mei intra pe gratis ca plm ne cunoastem prietenii lor la fel si fratii si mama si sora lor.pe sunet nu dau bani ca merge si asa ,organizare promovare lasa ca se face oricum ca e cunoscut artistu de pe afis,chiar daca afisu nu il punem nicaieri decat ca avatar pe mess" eh si stii care e rezultatul
vine cam asa
dupa concert organizatoru zice prietenilor care au intrat pe gratis ca il cunosteau
"frate plm am avut 100 de platitori si sunt 500 in club" am iesit pe minus artistu e suparat ca publicu nu ia inteles dumele din cauza sunetului patronul clubului nu a vandut ca am pus preturi mari si toti aveau bere la 2 litri beau in fatza clubului,promovarea nu a fost prea mare credeam ca vine lume,gata imi bag pula data viitoare o fac ca la carte"
si publicului ii zice " a-ti fost extraordinari ce ne.am distrat ce ne.am pupat in pula ce tari suntem toti si ce bine ne merge"

si adevarul e pe la mijloc si a doua oara cand face concert face la fel,ca vrea sa recupereze pierderea din primu decat sa dea un ban.
deci castig pe cursa lunga egal zero,a luat.o in brate



sfatul meu e: hai sa fim constructivi si sa ne zicem in fatza ce avem,ca am prea multe urme de muscaturi pe cur si banuiesc ca si multi de aici sunt la fel.

ms pt atentie.atat am avut de zis

Locked

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest